امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49496
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فیصل المقداد» در مصاحبه با شبکه العالم گفت که تحویل سلاح‌های شیمیایی هرگز تاثیری بر توازن در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فیصل المقداد» در مصاحبه با شبکه العالم گفت که تحویل سلاح‌های شیمیایی هرگز تاثیری بر توازن در منطقه نخواهد داشت و کاری که رهبران سوریه انجام دادند بازگشتی از آن در کار نخواهد بود و این اقدام نیز به خاطر حفظ منافع واقعی ملت سوریه صورت می‌گیرد زیرا مهم بقای دولت سوریه است.

وی تصریح کرد که رهبران سوریه دائما نسبت به هر گونه طرحی که به راه‌حلی برای توقف تجاوزات علیه سوریه کمک کند، حریص بودند.

مقداد همچنین هر گونه استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی را رد و تاکید کرد: سوریه نه در گذشته نه در حال و نه در آینده هرگز سلاح شیمیایی استفاده نخواهد کرد و دمشق اطلاعاتی را در اختیار دوستان و هم‌پیمانانش قرار داد که نشان می‌داد این گروه‌های مسلح هستند که سلاح شیمیایی استفاده کرده‌اند نه ارتش سوریه. 

وی با تاکید بر اینکه سوریه قصد استفاده از سلاح شیمیایی را ندارد از جامعه جهانی خواست تا بر اسرائیل برای دست کشیدن از سلاح شیمیایی، بیولوژیکی و هسته‌ای اعمال فشار کنند.

مقداد همچنین از کشورهایی که از پیوستن سوریه به توافقنامه ممنوعیت استفاده از سلاح‌های شیمیایی استقبال کردند، خواست تا در قبال توقف تروریسم مسئولیت‌پذیر باشند.
وی تصریح کرد: برخی رهبران ملی‌گرای لبنان با موضع‌گیری در قبال اتفاقات سوریه، پیش از آنکه از سوریه دفاع کنند از لبنان دفاع کردند اما برخی‌ها در لبنان هستند که شایستگی آن را ندارند درباره مواضع آنها اظهارنظر کرد و اینها در این مرحله سرنوشت‌ساز در تاریخ منطقه و جهان در کنار ملت خودشان نایستادند.

مقداد همچنین از جمهوری اسلامی ایران به خصوص مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تقدیر و تشکر کرد.

وی به دخالت های ترکیه در امور داخلی ترکیه اشاره کرد و گفت که دولت و نظام اردوغان می‌خواهد اوضاع را به نفع اهداف اسرائیل و آمریکا متشنج شود به گونه‌ای که دولت ترکیه از تروریسم حمایت می‌کند و مرزهای خود را به روی گروه‌های مسلح باز کرده است.

وزیر خارجه سوریه درباره نظام عربستان سعودی نیز اظهار داشت که [نظام عربستان] کینه توز است و از تمامی اشکال تروریستم علیه سوریه حمایت می‌کند و نظامی است که دچار انحطاط شده و این کینه ورزی آن نیز چیز عجیبی نیست.

وی بر آمادگی دولت و ارتش سوریه برای مقابله با هر گونه تجاوز احتمالی اسرائیل علیه سوریه تاکید کرد و افزود که سوریه به مبارزه خود برای دفاع از سرزمین و ملت خود و مبارزه علیه تروریسم ادامه می‌دهد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها