امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4951
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 110
شیخ عبدالکریم محمدی عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

شیخ عبدالکریم محمدی عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به احترام ویژه اهل‌سنت به صحابه پیامبر(ص) به ویژه به مزار آن‌ها، در خصوص حوادث هتک حرمت به مزار صحابه در سوریه و اردن، اظهار داشت: این قبیل مسائل که رخ می‌دهد، اسم آن فتنه است، دشمنان در صدد هستند با استفاده از فتنه‌گران، بر این آشوب بیش از بیش دامن بزنند.

وی افزود: در این شرایط باید با آرامش و طمأنینه رفتار کرد تا ارزش‌های منفی جایگزین ارزش‌های مثبت نشود و در سایه آرامش به نتیجه رسید.

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ضمن تأکید بر حفظ جایگاه صحابه بزرگوار پیامبر و تکریم آنان میان اهل سنت، مسلمانان واقعی را از انجام این اقدامات مبرا دانست و تأکید کرد چنین اقداماتی از سوی دشمنان مشترک شیعه و سنی هدایت می‌شود.

به گزارش فارس، تروریست‌های تکفیری در تازه‌ترین جنایت خود، قبر نورانی «حجر بن عدی» در منطقه «مرج عذرا» در حومه دمشق را نبش کردند و پیکر وی را به غارت بردند. دو روز پس از این هتاکی، وهابی‌ها آرامگاه «جعفر طیار» فرستاده پیامبر اعظم(ص) به حبشه را در جنوب اردن به آتش کشیدند.

این اقدامات هتاکانه موجی از اعتراض‌ها را در جهان اسلام به دنبال داشته است، چرا که اهل تسنن نیز مانند اهل تشیع احترام ویژه‌ای برای صحابه رسول‌الله(ص) قائلند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها