امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49543
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری دیلی‌بیست از درگیری بین ارتش آزاد سوریه و دسته‌ای از مخالفان سوری که عضو القاعده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری دیلی‌بیست از درگیری بین ارتش آزاد سوریه و دسته‌ای از مخالفان سوری که عضو القاعده هستند، خبر داده و نوشته این درگیری به منزله ورود اختلافات درونی مخالفان سوریه به مرحله‌ای جدید است.

دیلی‌بیست می‌نویسد: «در همان روزی که آمریکا و روسیه اعلام کردند طرحی برای خلع سلاح‌های شیمیایی بشار اسد دارند، دور جدیدی از درگیری‌ها در مرز عراق ـ سوریه در گرفت. اما این درگیری این بار بین شورشی‌ها در مقابل شورشی‌ها بود ـ به طور جزئی‌تر شورشی‌های وابسته به القاعده با گروه‌های معتدل‌تر مخالفان درگیر شده بودند.

محمود العبود، یکی از فرماندهان جبهه شرقی ارتش آزاد سوریه به دیلی بیست گفته که این درگیری روز سه‌شنبه با انفجار یک بمب بین دو طرف آغاز شده است.

طبق گفته وی در این حملات سعید عبود، که برادر صدام الجمال، یکی از فرماندهان محلی ارتش آزاد سوریه بوده کشته شده است. پس از این بمب‌گذاری، مردان جمال با سلاح‌های سبک به شورشی‌های جناح مخالف حمله کردند که در خلال آن 4 نفر از اعضای شورشی‌های القاعده کشته شدند.

طبق نوشته دیلی‌بیست، پنج شورای نظامی مرتبط با ارتش آزاد سوریه در ماههای گذشته با اعضای دو گروه از شورشی‌ها که با القاعده هم‌پیمان هستند، یعنی «جبهه النصره» و «عمارت اسلامی عراق و شام» درگیر بوده‌اند. ضمن اینکه این دو گروه مرتبط با القاعده هم در همین دوران در جدال برای قدرت با یکدیگر درگیر بوده‌اند.

علی‌رغم این، درگیری‌های روز شنبه که پس از صدور فرمانی از «ایمن الظواهری»، رهبر القاعده، که به پیروانش در سوریه دستور داده بود با شوراهای نظامی ارتش آزاد سوریه همکاری نکنند می‌تواند نشان دهنده کشیده شدن اختلافات مخالفان از هم‌گسیخته سوری به مراحل خشونت‌آمیزتر باشد.

عبود به این پایگاه خبری گفته ارتش آزاد سوریه قصد ندارد تا زمان براندازی بشار اسد با هیچ کدام از گروه‌های شورشی مبارزه کند و آنها مجبور شده‌اند با جبهه النصره بجنگند.

وی همچنین افزود که از قدرت گرفتن القاعده در سوریه شرقی آگاه است. عبود گفت: «من یک پیام هشدار به دولت آمریکا فرستادم که گروه‌های افراطی در حال قدرت گرفتن هستند. ما همین حالا هم پیامهای مشابهی می‌فرستیم. اگر از ما حمایت نشود، جنگ بین ما و القاعده نتایج خوبی نخواهد داشت.»

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها