امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49545
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه ملی روزنامه نگاران تونس اعلام کرد میزان مشارکت در اعتصاب روزنامه نگاران که از امروز سه شنبه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه ملی روزنامه نگاران تونس اعلام کرد میزان مشارکت در اعتصاب روزنامه نگاران که از امروز سه شنبه آغاز شده از 90 درصد بالاتر رفته است.

روزنامه نگاران به متهم شناخته شدن یک روزنامه نگار از سوی دولت معترض هستند و ادامه تلاش دولت برای ایجاد محدودیت در آزادی بیان رسانه ها را محکوم کردند.

منجی خضراویی، دبیرکل اتحادیه روزنامه نگاران تونس، گفت: بعد از تماس‌های منطقه ای، در حال حاضر میزان مشارکت روزنامه نگاران در اعتصاب از 90 درصد فراتر رفته است اما هنوز این آمار نهایی نیست.

این دومین اعتصاب روزنامه نگاران در تاریخ روزنامه نگاری در تونس و دومین اعتصاب از زمان پیروزی انقلاب مردم این کشور در سال 2011 است.

روزنامه نگاران در هفدهم اکتبر 2012 در اعتراض به تلاش حزب النهضه برای در دست گرفتن کنترل رسانه ها اعتصاب سراسری برپا کردند.

حدود 250 روزنامه نگار، فعال سیاسی و نمایندگان جنبش های اجتماعی نیز بعد از ظهر در برابر مقر اتحادیه ملی روزنامه نگاران تونس به حمایت از اعتصاب تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان شعارهای «آزادی، آزادی برای مطبوعات تونس»، «مطبوعات آزاد، دستگاه قضایی مستقل»، و « مردم حضور علی العریض، نخست وزیر را در برابر قاضی خواستارند» سر دادند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها