امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49549
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 62
عبدالرسول شکیبافر، مدیر کل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با ...

عبدالرسول شکیبافر، مدیر کل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به تعداد دانش‌آموزان و مدارس عشایری کشور، اظهار داشت: تعداد دانش‌آموزان عشایری کشور بین 170 تا 175 هزار نفر است که 46 درصد آنها دختر و 54 درصد دیگر را پسران تشکیل می‌دهند.

وی افزود: از مجموع تعداد کل دانش‌آموزان عشایری، تعداد 127 هزار نفر در مقطع ابتدایی، حدود 23 هزار نفر در دوره متوسطه اول و مابقی در دوره متوسطه دوم در مدارس سیار، نیمه سیار و ثابت مشغول به تحصیل هستند.
به گفته شکیبافر، بیش از 15 هزار پرسنل که شامل معلم و کارکنان آموزش و پرورش عشایری هستند در این قسمت فعالیت دارند.
مدیر کل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش به تعداد مدارس تفکیک شده عشایری اشاره کرد و ادامه داد: تعداد 900 مدرسه سیار، بیش از 1000 مدرسه نیمه سیار و 3600 مدرسه ثابت عشایری در کشور وجود دارد؛ همچنین 174 مدرسه شبانه‌روزی عشایری در کشور وجود دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که چه استان‌هایی در کشور بیشترین جمعیت دانش‌آموزان عشایری را دارند، تصریح کرد: استان‌های آذربایجان‌غربی، کرمان، فارس، خوزستان و سیستان و بلوچستان بیشترین جمعیت دانش‌آموزی عشایری را دارا هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها