امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49555
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 73
«عبدالعال»، رئیس حزب «التجمع» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره اظهار داشت: در جریان دیدار اخیر احزاب ...

«عبدالعال»، رئیس حزب «التجمع» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره اظهار داشت: در جریان دیدار اخیر احزاب مختلف مصری با «عدلی منصور»، رئیس جمهور موقت مصر، تمام حوادث جاری کشور و نقشه راه و همچنین طرح اصلاح قانون اساسی در مرحله کنونی در فضایی دوستانه و مثبت مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این دیدار، در خصوص قانون اساسی و لزوم اجرای انتخابات پارلمانی براساس ارائه  فهرست انتخاباتی و نه به شکل شخصی، تبادل نظر و اعلام شد که هدف از این تغییر این است که اشتباهات دوران حسنی مبارک تکرار نشود.

عبدالعال در توضیح این موضوع گفت: در زمان مبارک، انتخابات پارلمانی به شکل شخصی و انفرادی برگزار می‌شد و در نتیجه مسائلی مانند روابط قبیله‌ای و پرداخت رشوه‌های انتخاباتی پیش می‌آمد تا جایی‌که این خطر مجلس را تهدید می‌کرد که نتواند نقش و وظیفه خود را به خوبی ایفا کند.

وی لزوم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پیش از انتخابات پارلمانی را خواستار شده و اظهار داشت: به این ترتیب یک رئیس جمهور منتخب روی کار می‌آید و این گام نخست به سمت موفقیت و ایجاد دولت مدنی دموکراتیک است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار