امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49556
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قاهره، برخی منابع مصری با اشاره به فراهم شدن فهرستی از چهره‌های سرشناس سیاسی و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قاهره، برخی منابع مصری با اشاره به فراهم شدن فهرستی از چهره‌های سرشناس سیاسی و رسانه‌ای و نیز وزیران کابینه «حازم الببلاوی» از طراحی عملیات ترور آنان در شرایط ناامن کنونی، خبر دادند.

یک منبع نزدیک به «حمدین صباحی»، نامزد سابق ریاست جمهوری اعلام کرد که وی اکنون بیشتر اوقات خود را در منزل به سر می‌برد و رفت و آمدهای او اندک و بسیار محدود و با اتخاذ تدابیر امنیتی صورت می‌گیرد.

این منبع با بیان اینکه حمدین تاکنون با نزدیکان خود در مورد اینکه آیا مورد تهدید قرار گرفته یا خیر سخنی نگفته است با این حال به نظر می‌رسد، تدابیر امنیتی جاری در مورد او بنابر اطلاعات امنیتی صورت گرفته است.

در عین حال «حسین عبدالغنی»، از اعضای ارشد جریان مردمی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: حمدین از مرگ نمی‌ترسد، زیرا عمر خود را در مبارزه گذرانده و نیروهای امنیتی نمی‌توانند در رفت و آمدهای او محدودیت ایجاد کنند، بلکه فقط اتخاذ برخی تدابیر ساده امنیتی امکان‌پذیر است و این اقدامات نیز با توجه به ناامنی کشور و عملیات خشونت آمیز در آن، صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر یک منبع در وزارت کشور مصر اعلام کرد که اکنون تدابیر امنیتی در مورد برخی افراد از جمله حمدین صباحی در جریان است، اما محافظ ویژه برای آنان تعیین نشده، بلکه در واقع هنگام برگزاری کنفرانس مطبوعاتی که در آن سیاستمداران و چهره‌های رسانه‌ای حضور دارند، برخی تدابیر امنیتی به منظور تامین امنیت آنان اتخاذ می‌شود.

این منبع با اشاره به اینکه هدف از این اقدامات جلوگیری از بروز درگیری و یا تعرض به افراد مزبور است، تصریح کرد: فقط وزیران و دادستان کل و نیز پناهندگان سیاسی از سایر کشورها، تحت محافظت همیشگی قرار دارند، اما وزارت کشور پس از آنکه «عمرو موسی»، ریاست کمیته اصلاح قانون اساسی موسوم به کمیته پنچاه را برعهده گرفت، از بیم اینکه مبادا وی هدف ترور قرار بگیرد، وی را مورد محافظت قرار داده است.

همچنین برخی منابع آگاه مصری از توصیه‌هایی به تعدادی از افراد سرشناس مبنی بر خودداری از حضور در کنفرانس‌های مطبوعاتی مگر با در نظر گرفتن تدابیر امنیتی لازم خبر داده و اعلام کردند که به این افراد گفته شده است، فقط در صورت موافقت مسئولان امنیتی در چنین اماکنی حضور یابند، زیرا اطلاعاتی در خصوص احتمال ترور آنان از سوی برخی اعضای اخوان المسلمین به دست رسیده است.

از جمله این افراد «نجیب ساویرس»، بناینگذار حزب «مصری‌های آزاد»، حمدین صباحی، عمرو موسی و «محمد حسنین هیکل»، نویسنده معروف مصری به اضافه «ابراهیم عیسی»،از چهره‌های رسانه‌ای سرشناس مصر هستند.

منابع مزبور همچنین یادآور شدند که به منظور حفظ جان و امنیت «منصور عیسوی»، وزیر کشور پیشین مصر تدابیر امنیتی شدیدی برای او اتخاذ شده است، زیرا احتمال دارد، وی در دادگاهی که پیش بینی می‌شود، در آن اخوانی‌ها به دلیل سرکوب تظاهرات کنندگان متهم شناخته شده و محکوم شوند، شهادت دهد.

علاوه بر این تدابیر امنیتی در خصوص وزیر دفاع و کشور، شیخ الازهر، برخی فرماندهان ارتش و پلیس و نیز مدیران امنیتی در استان‌های مختلف اتخاذ شده است.

در همین ارتباط، «طلعت مسلم»، کارشناس نظامی مصر گفت: اتخاذ تدابیر امنیتی برای حفظ جان برخی وزیران در شرایط کنونی، ضروری است.

«فؤاد علام»، سرپرست نهاد تحقیقات امنیتی در کابینه سابق نیز تصریح کرد: نهاد امنیتی مصر اکنون به منظور تامین امنیت برخی شخصیت‌های امنیتی غیر دولتی، تدابیر استثنایی اتخاذ کرده است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار