امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49576
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد، به جامعه بین‌المللی هشدار داد ویروس آنفلوآنزای H7n9، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد، به جامعه بین‌المللی هشدار داد ویروس آنفلوآنزای H7n9، H5N1 به شدت در آستانه تهدید سلامتی انسان و حیوان است.

فائو با خواستار توجه فوری به مراقبت از این بیماری تاکید کرده است، ویروس این بیماری بین مرغان دنیا در حال گردش است.

سازمان خواروبار جهانی تاکید کرده است، مقابله با این بیماری نه تنها در کشورهای آلوده، بلکه همسایگان آنها نیز باید ادامه و تقویت شود.

بر اساس گزارش فائو  بیماری H7n9 علائم خاصی در زمان ابتلا ندارد و به این دلیل مقابله با آن بسیار سخت است.

سازمان خواروبار جهانی مراقبت را کلید اصلی جلوگیری از شیوع بیماری عنوان کرده است.

به گزارش فارس، سال 90 این بیماری 5 استان بزرگ کشور را درگیر کرد و خسارت 350 میلیارد تومانی به مرغداری‌های کشور وارد کرد، به طوری که تولید تخم مرغ را 100 هزار تن کاهش داد و قیمت هر شانه تخم مرغ آن زمان به 9 هزار تومان رسید.

این آنفلوآنزای مرغ و ماکیان را مبتلا می‌کند و عامل مولد آن ویروسی است. در سالهای اخیر این ویروس به گونه‌های دیگر جانداران نیز منتقل شده و موجب ابتلای انسان‌ها به این بیماری شده است.

این ویروس اغلب در فضولات پرندگان یافت می‌شوند و مرغدارانی که این ویروس را تنفس می‌کنند، به آن مبتلا می‌شوند.

انتقال بیماری از انسان به انسان بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد، آنچه این بیماری را برای انسان خطرناک می‌کند، این است که ویروس آن به شکلی دچار جهش ژنتیکی و تغییر رفتار شود که بتواند از انسانی به انسان دیگر منتقل شود.

این ویروس در صورت شیوع می‌تواند ظرف 6 ماه به همه مناطق جهان برسد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار