امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49599
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 28
احمد نخجوانی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: اخیرا چند اتفاق در حوزه اینترنت پرسرعت ...

احمد نخجوانی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: اخیرا چند اتفاق در حوزه اینترنت پرسرعت در کشور رخ داده که شرکت‌ها مجبور شده‌اند درآمدشان را افزایش دهند.

این فعال در بازار اینترنت کشور اظهار داشت: با مصوبه جدید شماره 166 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قیمت برق و فضا (محل نصب تجهیزات شرکت‌ها در مرکز مخابراتی) برای شرکت‌ها روی هر پورت ADSL هزار تومان افزایش یافته است. با ضرب تعداد مشترکان هر شرکت در مبلغ هزار تومان، محاسبه می‌شود که هزینه شرکت‌ها‌ به یکباره چند صد میلیون‌ تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در گذشته برای هر پورت ADSL مبلغ 300 تومان هزینه برق پرداخت می‌شد که با هزینه فضا در مجموع 500 تومان می‌شد. اکنون این رقم به 1600 تومان افزایش یافته است. یعنی هزار تومان روی هر پورت ADSL افزایش داشته است.

نخجوانی اضافه کرد: همچنین تخفیف 20 درصدی اینترنت زیرساخت که تاکنون برای شرکت‌های PAP (ارائه‌دهنده اینترنت پرسرعت) اعمال می‌شد، حذف شده است.

مدیر شرکت ارائه‌دهنده ADS تصریح کرد: یعنی در گذشته شرکت‌ها روی هر STM1  (لینک اینترنت) حدود 7 میلیون تومان تخفیف از شرکت زیرساخت می‌گرفتند که اکنون این تخفیف حذف شده است. با ضرب تعداد STM1 ‌های هر شرکت در مبلغ 7 میلیون، رقم‌های چند صد میلیونی بدست‌می‌آید که نشان‌دهنده میزان افزایش هزینه شرکت‌ از حذف تخفیف 20 درصدی است.

این مدیرعامل شرکت PAP افزود: در نتیجه در مجموع مبلغی نزدیک به یک میلیارد تومان به یکباره به هزینه‌های شرکت‌های PAP اضافه شده است.

این فعال اینترنتی که بیشترین تعداد مشترکان ADSL را در بین شرکت‌های خصوصی دارد، با تشریح وضعیت بازار گفت: در این شرایط شرکت‌ها مجبور هستند تا برای ادامه فعالیت، درآمد خود را افزایش دهند.

انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها