امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49600
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 64
محمد علی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با بیان شاخصه‌های اصلی اصلاح‌طلبی اظهار کرد: مردم از نخبگان خود انتظاراتی دارند و نخستین آن از ...

محمد علی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با بیان شاخصه‌های اصلی اصلاح‌طلبی اظهار کرد: مردم از نخبگان خود انتظاراتی دارند و نخستین آن از خودگذشتگی است.

مدیر مسئول روزنامه ابتکار ابراز کرد: مردم انتظار دارند که فرصت‌ها را قدر بشماریم و دولت کنونی هم یک فرصت است و اصولاً هر دولتی می‌تواند یک فرصت باشد.

این فعال مطبوعاتی اصلاح‌طلب ادامه داد: مرور تاریخ به ما می‌گوید که سر بزنگاه‌ها فرصت‌ها را قدر بشناسیم و اجازه ندهیم که فرصت به تهدید تبدیل شود و اکنون همه نیروهای متعهد باید در کنار یکدیگر قرار گیرند که فرصت توسعه بخشی به همه نقاط کشور فراهم شود.

وی شرط توسعه را قرار گرفتن نیروها در کنار یکدیگر دانست و افزود: وقتی همدلی باشد این انرژی به هم‌افزایی کمک می‌کند و اگر در جهت خنثی‌سازی یکدیگر باشد تبدیل به تهدید می‌شود.

وکیلی در بخش دیگری از تعریف خود مبنی بر مشی کلی اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلب واقعی اظهار کرد: با کمال تأسف باید گفت گاه رفتارهایی مشاهده می‌شود که در شخصیت یک مجموعه بالنده و توسعه یافته نیست در حالی که افرادی می‌توانند محور توسعه قرار گیرند که خود توسعه یافته باشند.

اصلاح‌طلب واقعی منافع مردم را به باد فنا نمی‌دهد

این فعال سیاسی مطبوعاتی، سعه صدر و خوشبینی نسبت به یکدیگر را شاخصه افراد توسعه یافته دانست و افزود: وقتی برخی افراد چنین مشخصاتی را نداشته باشند نمی‌توانند خود را اصلاح‌طلب به معنای واقعی معرفی کنند چرا که اصلاح‌طلبی یک مفهوم سیاسی نیست بلکه بیشتر با فرهنگ سر و کار دارد.

وی تواضع در برابر مردم و تکریم آن‌ها را لازمه اصلاح‌طلبی دانست و گفت: به رسمیت شناختن حقوق دیگران و دوری از خود بزرگ‌بینی و خود دولت‌پنداری و کوچک‌ نپنداشتن دیگران مرامی است که اگر کسی نداشته باشد نمی‌تواند خود را اصلاح‌طلب معرفی کند.

مدیر مسئول روزنامه ابتکار در ادامه تعریف خود از اصلاح‌طلبی تأکید کرد: اما اگر بیاییم و تعریف سیاسی از خود ارائه دهیم که تا هنگامی که ما حاکم هستیم همه چیز بر وفق مراد است و هنگامی دیگران در رأس امور هستند باید خط بطلان بر کار آن‌ها کشید با شاخصه‌های اصلاح‌طلبی ناسازگار است.

وکیلی تصریح کرد: ترجیح دادن منافع مردم بر منافع خود اصلاح‌طلبی است و هنگامی می‌توان گفت اصلاح‌طلبیم که منافع مردم را به باد فنا ندهیم.

وی خروج از دایره اصلاح‌طلبی را هنگامی دانست که منافع مردم را به مسلخ ببریم و افزود: این عملکرد می‌تواند هر اسم دیگری به جز اصلاح‌طلبی داشته باشد.
انتهای پیام/2571/س40 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها