امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49601
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضیافت شام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شاعران شامگاه گذشته هم‌زمان با ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضیافت شام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شاعران شامگاه گذشته هم‌زمان با روز شعر و ادب فارسی در باغ زیبا برگزار شد.

* حداد عادل: شاعران بی‌توقع‌‌ترین هنرمندان هستند

در این مراسم غلامعلی حدادعادل با اشاره به اینکه سخنان برخی شاعران را در این مراسم شنیده‌ام و از انتصاب آقای جنتی خوشحال هستم گفت: ما هم در مجلس تلاش کردیم که آقای جنتی با رأی بالایی مسئولیت وزارت ارشاد را برعهده بگیرند. برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم انشاءالله مفهوم اعتدال را در این وزارتخانه محقق کنند.

وی افزود: نکته مهم اینکه خدمت دوستم آقای جنتی عرض می‌کنم این روزها به دیدار هر دسته از اهل هنر و فرهنگ بروید و با آنها جلسه داشته باشید از شما انتظار کمک دارند حق هم همین است شما هم هر جا بخواهید قول دهید در اندیشه بار مالی آن خواهید بود اما بنده می‌خواهم بگویم تنها هنری که هیچ بار مالی ندارد، هنر شعر است، سینماگران اسباب و وسیله می‌خواهند اما شعر اندیشه و کلام است که شاعر آن را با خود دارد. شما بی‌توقع ‌ترین هنرمندان را امشب در کنار خود دارید، اما وقتی می‌خواهیدبگویید کمک می‌کنم غصه ندارید.

* به خانه شاعران می‌روم/ سالیان دراز زانو زدن در اساتید بزرگ علمیه به من آموخته که انتقادپذیر باشم/ حق گزینشی نگاه کردن نداریم

در این مراسم علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ابراز خوشحالی از اینکه هم‌زمان با روز ملی شعر و ادب در جمع صمیمی شاعران حضور دارم ابراز داشت: واقعیت این است که من خودم را شایسته جایگاهی که اشغال کرده‌ام نمی‌دانم و برای خودم افتخار می‌کنم که خدمتگزار کوچکی در خدمت اهل ادب، هنر و فرهنگ باشم؛ از آغازین روزهایی که در این جایگاه قرار گرفته‌ام وظیفه خود را اکرام و حفظ منزلت همه اهالی فرهنگ، ادب و هنر دانسته‌ام و امیدوارم این وظیفه را تا پایان به انجام برسانم.

وزیر ارشاد در ادامه با اشاره به اینکه دوستانی که در این نشست از میان شاعران صحبت‌کرده‌اند، درد و دل‌های زیادی داشته‌اند که بخشی از آن را مطرح کرده و بخش عمده‌ای را در دل داشتند بیان کرد: به هر حال روزهایی که گذشت و سال‌هایی که طی شد من هم نمی‌خواهم به آن سال‌ها برگردم و بگویم به اقتصاد کشور چه گذشت بر سیاست خارجه و فرهنگ کشورمان چه گذشته چرا که امروز صفحه جدیدی باز شده است. یک شخصیت روحانی و فرهیخته با رأی شما مردم در رأس مسئولیت اجرایی کشور قرار گرفته که نام دولت خود را تدبیر و امید نامیده و همواره تأکید کرده با همه مشکلات و نابسامانی‌هایی که وجود دارد به آینده روشن و درخشانی امید بسته است، شعار اعتدال را می‌دهد یعنی دوری از افراط و تفریط دوری از برخوردهای ناصواب، دوری از برخوردهای گزینشی و... امیدوار هستم در حوزه فرهنگ بتوانیم این اعتدال را حفظ کنیم و راه اعتدال را طی کنیم.
 
عالی‌رتبه‌ترین مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در جمع سایر عزیزانی که با آنها سخن گفتم اعم از اهالی مطبوعات، سینما، ادیبان و اهل کتاب تأکید کردم که برخورد ما با همه اهالی فرهنگ هنر، برابر خواهد بود. حتی در حوزه مطبوعات چه آنها که با دولت مخالفت و چه افرادی که موافقت کردند باید به عنوان دولت جمهوری اسلامی ایران همه را با یک چشم نگاه کنیم، حق گزینشی نگاه کردن نداریم، باید طبق قانون عمل کنیم.

جنتی اضافه کرد: هنرهایی چون موسیقی، تجسمی، سینما و... همه تلاش می‌کنند و برای ما عزیز هستند، ما هم وظیفه‌مندیم عزت و کرامت این افراد و هنرمندان را حفظ کنیم.

این مقام مسئول ضمن اشاره به سخنان خود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در هنگام اخذ رأی اعتماد در مجلس شورای اسلامی گفتند که سالیان دراز زانو زدن در اساتید بزرگ علمیه به من آموخته که انتقادپذیر باشم و شما خواهید دید که انشاءالله تا زمانی که در این جایگاه هستم شنونده خوبی برای انتقادهای شما خواهم بود و همه آنها را به جان خریدار خواهم بود و در رفع نقایص می‌کوشم. به خانه شاعران خواهم رفت و در جمع‌های شما شرکت می‌کنم و آنچه وزارت ارشاد بتواند در حوزه شعر و ادب کمک کرده و قطعاً دریغ نخواهم کرد.

وی در سخنانی ضمن گرامیداشت روز ملی شعر افزود: روز ملی شعر را گرامی خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد از همه شاعران و ادیبان تجلیل شود و همه مفاخر ملی‌مان را در این حوزه گرامی بداریم و امیدوارم که دغدغه‌ها و برخی نگرانی‌های شما را به تدریج مرتفع کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها