امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49611
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 36
حجت‌الاسلام محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره معرفی ...

حجت‌الاسلام محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره معرفی توفیقی به عنوان وزیر علوم اظهار داشت: نمایندگان ملت باید نسبت به سوابق، منش و موضع‌گیری افراد معرفی شده حساسیت داشته باشند و خود رئیس‌جمهور نیز برای تحقق شعار اعتدال باید دقت کند.

حجت‌الاسلام رجبی با بیان اینکه توفیقی یا هر فرد دیگری که به عنوان وزیر علوم معرفی شود نمایندگان در رای اعتماد به او مسئول هستند افزود: کسانی باید وزارت علوم را در دست بگیرند که به ارزش‌ها معتقد باشند و طبیعی است اگر افرادی افراطی که از ارزش‌ها غفلت دارند به رأس وزارتخانه بیایند به برنامه‌های انقلابی و ارزشی بی‌اعتنایی خواهند کرد.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتصابات جناحی و معامله‌گرانه را از مواردی برشمرد که نمایندگان باید در رای اعتماد به آن توجه کنند و خاطرنشان کرد: این رویه برای پیشرفت علمی کشور دارای تبعاتی است و برخورد سیاسی و جناحی با مسئله دانشگاه به پیشرفت علمی کشور ضربه جبران‌ناپذیری وارد می‌کند.

وی معرفی توفیقی به عنوان وزیر علوم را اقدامی ضد شایسته‌سالاری ارزیابی کرد و ادامه داد: ما در جامعه افراد زیادی را داریم که توان اداره وزارت علوم را دارند لذا معرفی افرادی همچون آقای توفیقی بی‌اعتنایی به اقشار فرهیخته جامعه محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام رجبی در ادامه تاکید کرد: نمایندگان باید نسبت به کسانی که در سال 88 با جریان برانداز نظام همراه بوده‌اند حساسیت داشته باشند و حتماً احراز کنند که این افراد به اشتباه خود پی برده‌اند چرا که نمی‌توان سکان یکی از مهمترین وزارتخانه‌ها را به دست کسی سپرد که در جریان فتنه فعال بوده و اظهار پشیمانی جدی هم نداشته از این رو عذرخواهی از فتنه 88 گذشته از ابراز پشیمانی باید به صورت اصلاح‌گری و جبران آسیب نیز صورت گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها