امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4962
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 149
علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بر اساس آمارهای ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، هوای پایتخت از ابتدای فروردین ماه سال جاری ...

علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بر اساس آمارهای ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، هوای پایتخت از ابتدای فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 95 درصد روزها در شرایط سالم و پاک بوده است و فقط 5 درصد از روزها در شرایط ناسالم قرار داشته است.

قائم مقام سازمان محیط زیست: این در حالی است که روزهای فروردین سال گذشته 77 درصد در شرایط سالم و 23 درصد در شرایط ناسالم قرار داشته است.

وی ادامه داد:‌ بهبود وضعیت هوا در سال جاری نسبت به سال گذشته به دلیل بهبود کیفیت سوخت، بهبود سیستم حمل و نقل و ترافیک، برخورد با خودروهای دودزا، معاینه فنی خودروها، بهبود کیفیت خودرو، آموزش، جایگزینی خودروهای فرسوده و فرهنگ‌سازی بوده است.

شاعری اضافه کرد: امیدواریم با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه اعم از وزارت نفت، وزارت کشور، پلیس راهنمایی و رانندگی، شهرداری، شرکت‌های خودروساز، مراکز معاینه فنی خودروها، شاهد بهبود قابل توجه هوای تهران در ماه‌های آتی سال باشیم.

این مقام مسئول بیان داشت: برای دستیابی به شاخص‌های مطلوب آب‌وهوایی در سطح تهران طرح جامع کاهش آلودگی هوا را که مشتمل بر 20 پروژه محوری است را با همکاری وزراتخانه و سازمان های دولتی و همچنین مردم در حال اجرا داریم.

شاعری یادآور شد: این طرح از سال گذشته عملیاتی شده است و تا پایان برنامه پنجم توسعه به صورت کامل به مرحله اجرا درخواهد آمد.
انتهای پیام/‌‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها