امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49625
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، الکساندر لوکاشوویچ سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، الکساندر لوکاشوویچ سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: سرزنش کردن مسئولان سوریه درخصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه؛ بدون هرگونه دلیلی امری نامناسب است.

وی افزود: همه سرزنش‌ها را بدون دلیل متوجه مسئولان سوری کردن و معاف کردن مخالفان از هرگونه مسئولیتی امری نامناسب است.

لوکاشووچ گفت: گزارش اخیر بازرسان سازمان ملل که برای تکمیل تحقیقات درخصوص موارد دیگر استفاده از سلاح شیمیایی براساس ماموریت محوله به آنها به سوریه بازخواهند گشت، مشوقی برای توضیح با دقت و حرفه‌ای موارد استفاده از سلاح شیمیایی و مسائل مهم خواهد بود.

وی افزود: روسیه در اظهار نظرات علنی متعدد خود اشاره کرده است که در مظنون بودن به دست داشتن افراد مسلح در ستفاده از سلاح شیمیایی به شواهد و قرائن قابل جمع آوری و همچنین اسناد و دلایل منتشر شده به طور گسترده در شبکه اینترنت استناد می کند.

لوکاشوویچ گفت: از جمله دلایل، اظهارات مادر اگنس رئیس کلیسای ماریعقوف و روزنامه نگاران غربی آزاد شده از اسارت افراد مسلح مرتبط با شبکه القاعده و نامه کارمندان بلندپایه سابق وزارت اطلاعات آمریکا به باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور است که در اینکه نظام سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده است، شک وتردید نشان دادند و ازدیگر دلایل نیز نتایج تحقیقات کارشناسان روس در حادثه خان العسل است که به شورای امنیت ارجاع شد.

وی این مطلب را درپاسخ به اظهارات ولیام هیگ وزیر خارجه انگلیس بیان داشت که گفته بود: هیچ کسی حتی روسیه درخصوص امکان استفاده از سلاح شیمیایی از سوی مخالفان مطمئن نیست.

لوکاشوویچ گفت: هیگ چنین نظری را در جریان تماس تلفنی اخیر خود با سرگئی لاوروف همتای روسی اش مطرح نکرد.

وی ابراز امیدواری کرد که شرکای انگلیسی روسیه به طور جدی به اجرای توافق مسکو و واشنگتن درخصوص قرار دادن سلاح‌های شیمیایی سوریه تحت نظارت بین المللی بپیوندند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها