امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49627
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، شورای روسیه-ناتو از توافقات بدست آمده بین روسیه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، شورای روسیه-ناتو از توافقات بدست آمده بین روسیه و آمریکا در ژنو در خصوص نابودسازی تسلیحات شیمیایی سوریه حمایت می‌کند. این مسئله در بیانیه‌ای که روز سه شنبه در پایان نشست فوق العاده این شورا به منظور بررسی اوضاع کنونی پیرامون سوریه تشکیل شده بود، مورد تاکید قرار گرفته است.

در این سند آمده است: ما از توافقات صورت گرفته در رابطه با نابودسازی سلاح‌های شیمیایی موجود در سوریه که وزرای خارجه روسیه و آمریکا در خصوص آن به توافق رسیده‌اند، استقبال کرده و خواستار تصمیمات فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف فراهم سازی مقدمات اجرای موثر این توافقات هستیم. ما بر اهمیت نابودی هر چه سریعتر و مطمئن و امن کلیه ذخایر تسلیحات شیمیایی در سوریه تاکید داریم.

در این اعلامیه همچنین یادآوری شده است که شرکت کنندگان در نشست شورای روسیه-ناتو استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه را بشدت محکوم کرده و اتنظار دارند که خواسته‌های بین‌المللی در این رابطه بطور کامل از سوی مقامات دمشق اجرا شود.

کارشناسان روسی و آمریکایی در سازمان ممنوعیت استفاده از تسلیحات شیمیایی طی چند روز آتی مکانیزم خاصی را برای نابودی سلاح‌های شیمیایی در سوریه ارائه خواهند کرد.

این مطلبی است که "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته در پایان مذاکراتش با همتای فرانسوی خود در مسکو اعلام کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها