امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49629
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، وزارت خارجه سودان دیروز سه شنبه اعلام کرد که برای عمر البشیر، رئیس جمهور این کشور به منظور سفر به نیویورک ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، وزارت خارجه سودان دیروز سه شنبه اعلام کرد که برای عمر البشیر، رئیس جمهور این کشور به منظور سفر به نیویورک و شرکت در نشست های مجمع عمومی سازمان ملل از آمریکا درخواست ویزا کرده است.

وزارت خارجه سودان در بیانیه ای گفت: سودان به حق کامل خود برای حضور در شصت و هشتمین نشست های مجمع عمومی سازمان ملل پایبند است و از آمریکا می خواهد که به وظیفه خود به عنوان کشور میزبان این نشست ویزاهای لازم را در اسرع وقت صادر کند.

وزارت خارجه سودان افزود: سفر آقای رئیس جمهور به مقر سازمان ملل و نه کشوری است که سازمان ملل در آنجا واقع است و بر اساس توافقنامه مربوط به میزبان مقر سازمان ملل، دولت آمریکا ملزم به صدور ویزاهای لازم برای همه نمایندگان کشورهای عضو این سازمان است.

دادگاه جنایی بین المللی در فوریه 2009 تحت فشار غرب و آمریکا قرار بازداشت عمر البشیر را به اتهام آنچه ارتکاب جرایم جنگی و غیرانسانی در منطقه دارفور در غرب سودان خوانده شده است، صادر کرد.

دولت سودان از حدود 10 سال پیش با شورشیان مسلح این منطقه در جنگ به سر می برد و سازمان ملل آمار کشته های این درگیری ها را 300 هزار تن اعلام کرده است اما دولت خارطوم می گوید که 100 هزار تن  در دارفور کشته شده‌اند.

دولت آمریکا دوشنبه شب درخواست عمر البشیر رئیس جمهور سودان برای دریافت ویزای حضور و مشارکت در جلسه سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک را قویا محکوم و با آن مخالفت کرده است.

ماری هارف دستیار سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره به خبرنگاران اعلام کرد: در خواست ویزای عمر البشیر رئیس جمهوری تحت تعقیب دادگاه جنایات بین المللی را برای دریافت ویزای حضور و مشارکت در جلسه سالانه مجمع عمومی سازمان ملل را دریافت کردیم اما با این خواسته وی مخالفت شد.

دستیار سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره افزود: عمر البشیر پیش از عزیمت به مقر سازمان ملل بهتر است یک سری هم به مقر دادگاه جنایات بین المللی بزند و به لاهه سفر کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها