امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49634
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، گفت‌وگوهای روسیه و آمریکا در رابطه با امنیت راهبردی، برغم باقی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، گفت‌وگوهای روسیه و آمریکا در رابطه با امنیت راهبردی، برغم باقی ماندن اختلاف طرفین در خصوص برخی مسائل در جهت مثبتی پیش می‌روند. این مطلبی است که "رز گوته میلر" معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین‌المللی در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری اعلام کرد.

این دیپلمات بلندپایه یادآور شد که ملاقات‌های صورت گرفته بین مقامات روسی و آمریکایی در ماه آگوست در واشنگتن در این رابطه بسیار مفید بودند و نشانه پیشرفت مذاکرات است. 

به گفته وی، رایزنی‌های صورت گرفته بین وزرای امور خارجه و دفاع روسیه و آمریکا به شکل (2+2) که بعد از سال‌ها بار دیگر از سرگرفته شده، بسیار سازنده بوده و انگیزه تازه‌ای برای ادامه مباحثات دو طرف در زمینه امنیت بین‌المللی بوجود آورده است.

این مقام آمریکایی ضمن اعتراف به باقی ماندن اختلافاتی در دیدگاه‌های دو طرف افزود: با این وجود روند مذاکرات بطور مستمر ادامه پیدا خواهد کرد و ما نسبت به این روند خوش بین هستیم.

خانم گوته میلر در عین حال از پاسخ به سئوال مربوط به ادامه روند کاهش تسلیحات راهبردی روسیه و آمریکا و همچنین دورنمای مذاکرات طرفین در مورد سپر موشکی اروپایی کرد.

پیش از این برخی رسانه‌ها از امکان دیدار آتی وی با "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه تا پایان سال جاری خبر داده بودند. گوته میلر و ریابکوف ریاست مشترک گروه کارشناسی کنترل تسلیحات و امنیت بین الملل زیر نظر کمیسیون ریاست‌جمهوری روسیه و آمریکا برای همکاری در این زمینه را برعهده دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها