امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49636
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الحیات، برخی منابع فلسطینی گفتند که تیم مذاکره‌کننده فلسطینی تقریبا موافقت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الحیات، برخی منابع فلسطینی گفتند که تیم مذاکره‌کننده فلسطینی تقریبا موافقت نهایی اسرائیل با آزادی 250 اسیر دیگر در کنار 104 اسیری که 26 نفر آنها اواسط ماه گذشته آزاد شدند، دریافت کرده است.

بر اساس این گزارش، اسرائیل با آزادی 104 اسیری که پیش از امضای توافقنامه اسلو در سال 1993 به اسارت درآمده‌اند، موافقت کرده است و قرار است این اسرا طی چهار مرحله در طول مذاکرات فلسطینی-اسرائیلی آزاد شوند که 26 نفر از آنها در مرحله نخست ماه گذشته آزاد شدند.

این در حالی است که روزنامه الحیات چند هفته پیش نوشت که آزادی این اسرا بهای سکوت فلسطینیان در برابر ادامه شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدس نبوده بلکه در مقابل عدم مراجعه طرف فلسطینی به سازمان ملل و پیوستن آن به سازمان‌های بین‌المللی بوده است.

در توافقنامه اسلو ده‌ها اسیری که به گفته اسرائیل «دستشان به خون یهودیان آلوده شده است»، نادیده گرفته شده است و در جریان تبادل اسرای موسوم به وفاداری به آزادگان در پائیز سال 2011 نیز اسرائیل حاضر به آزادی آنها نشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها