امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49640
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 154
پنجمین مراسم شب شاعر بزرگداشت شاعر، مستندساز و روزنامه نگار بی‌باک محمدحسین جعفریان عصر روز گذشته با حضور چهره‌های شاخص فرهنگی هنری و ادبی کشور در ...

پنجمین مراسم شب شاعر بزرگداشت شاعر، مستندساز و روزنامه نگار بی‌باک محمدحسین جعفریان عصر روز گذشته با حضور چهره‌های شاخص فرهنگی هنری و ادبی کشور در نخلستان مؤسسه هنری- رسانه‌ای اوج برگزار شد.

* زم: هنرهای جعفریان در پرتو تفکراتش است

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام محمدعلی زم رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی ویدئو رسانه با تبریک ایام ولادت حضرت امام رضا (ع) گفت: شایستگی بزرگواران و کسانی که به اندیشه و فرهنگ هنر بیش از پیش توجه می‌کنند محسوس است.
 
وی افزود: شکوه و برجستگی‌هایی عظیمی در محمدحسین جعفریان وجود دارد. آقای جعفریان فیلمساز و شاعر هستند اما همه هنرهای ایشان در پرتو تفکر ایشان است. ایشان کسی است که در حال و در هرجا شعر نمی‌گوید. کسی نیست که شعرش بر پشتشان رودرو باشد. بابت این‌ها همه باید گفت الحمدالله به همه این اوصاف که قطع به یقین این ویژگی‌های ایشان الحمدالله دارد.
 حجت الاسلام زم عنوان کرد: محدودیت‌هایی که هنرمندان اهل درد بابت گرسنگی گرسنگان و محرومی محرومان دارند همان‌هایی که جعفریان‌های ما آن‌ها را ولی نعمت خودشان دانستند و از مردم نوشتند و خودشان از حق زندگی مردمی برای خودشان قائل نبودند. فقط باید گفت این الحمدالله‌ها معنای دیگری هم دارند که من از مثلی استفاده می‌کنم و می‌گویم مردمی بود که هر وقت تکه نان خشکی می‌خورد می‌گفت الحمدالله، دوستی از او پرسید و گفت نان خشک خوردن که الحمدالله گفتن نمی‌خواهد دوست دیگری گفت که این الحمدالله از هزار فحش بدتر است. آقای جعفریان یک مجاهد و مهاجر و متفکر است آنچه که من الان شنیدم از این مجلس فقط از افغانستان گفته شد. ایشان در کوزو و در جنگ‌های خودمان منشأ ایثار بودند.
 
* زم: امیدوارم فرهنگ کشورمان پاره سنگ و کلوخ نباشد
 
وی افزود: این صراحت جعفریان برای خیلی‌ها پذیرنده نبود اما آن‌هایی که نمی‌پذیرفتند باعث آزردگی خاطر ایشان می‌شدند. فکر می‌کنم آقای جعفریان را در سال 63 یا 64 در جلسات شعر مشهد کارشان را شروع کردند. من در این سالها خیلی با ایشان محضور بودم که انتقاد می‌کردند ولی در کل این دوران ایشان را از همه اوقات ناراحت‌تر ندیدم که آن هم زمان شهادت احمد شاه مسعود بود که ایشان از افغانستان آمدند. امیدوارم که شرایط فرهنگی کشور ما شکرستانی باشد که شیرینی‌های آن درست به کام اهل آن مردم بیاید. امیدوارم جریان فرهنگی کشور ما پاره سنگش کلوخ نباشد که مردم ما پول شکر پرداخت کنند ولی خاک بخورند.
 
 * شکیبا: قرار نبود برای سخنرانی بیایم وگرنه کت و شلوار هم دارم!
 
در ادامه این مراسم سیدشهرام شکیبا طنزپرداز طی سخنانی گفت: من قرار نبود برای سخنرانی بیایم و گرنه مثل اجراهای تلویزیون کت شلوار هم دارم! خیلی به جاهای مختلف دعوت می‌شویم و از قبل خط‌کشی‌ها معلوم است. من امروز خیلی‌ها را دیدم و این واقعاً همان چیزی است که از بزرگترین فرد یاد گرفتیم به جدم قسم جذب حداکثری که آقا فرمودند همین کار جعفریان است. امیدوارم در هر برنامه‌ای که هر کدام دعوت می‌شویم تمامی این طیف‌ها را ببینیم.

این طنزپرداز عنوان کرد: حسین شایسته این بزرگداشت بود همانطوری که کسان دیگری که در این عرصه کار کردند شایسته هستند. اگر بتوانیم این اتفاق را شکل بدهیم روزهای خوبی در انتظار فرهنگ کشور خواهد بود. حسین پندها و اندرزهایی را که ما می‌گوییم اجرا می‌کند بخاطر همین عزیز است.
 
 
* خاطرات جعفریان از بیان برادر بزرگترش
 
به گزارش فارس در بخشی دیگر از این مراسم محمدحسن جعفریان برادر محمدحسین جعفریان در تقدیر از برادرش گفت: افتخاری است برای بنده به عنوان برادری برادر گرانقدرم، جناب حسین آقای جعفریان، من به این وسعتی که دوستان صحبت کردند نبودم ولی خیلی از نزدیک با ایشان بودیم از دوران کودکی مشخص بود که ایشان از دیگر کودکان هم سنش متمایز است و روحیه ماجراجویی دارد. اسطوره ماجراجویی واقعاً تعبیر درستی است برای همین همه خانواده ایشان را یاری می‌کردند.

وی بیان کرد: از خصوصیات ایشان روحیه دفاع از ارزشهای انقلاب، عشق به امام و صراحتش بود. در هر مکانی که با هم بودیم عشق ایشان را به امام و مقام عظمی ولایت شدید بود که یکی از ویژگی‌های بارز ایشان بود. من خیلی خوشحالم که در این جلسه حاضرم و به برادری با آقا حسین جعفریان افتخار می‌کنم.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها