امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4965
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 146
حمید سعادت‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوی در مورد اهداف اجرای جشنواره تئاتر استانی آیین‌های سنتی آذربایجان غربی، اظهار داشت: چون بعضی از ...

حمید سعادت‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوی در مورد اهداف اجرای جشنواره تئاتر استانی آیین‌های سنتی آذربایجان غربی، اظهار داشت: چون بعضی از آیین‌های آیینی و سنتی منطقه و استان رو به اضمحلال بود، برای ارزش دهی و پاسداشت این سنت‌ها نخستین جشنواره تئاتر استانی آیین‌های سنتی در شهرستان خوی اجرا خواهد شد.

وی در خصوص تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، تصریح کرد: 22 متن اولیه به دبیرخانه جشنواره رسیده که بعد از خوانش اولیه، 13 اثر انتخاب شد و برای مرحله دوم هشت اثر برای اجرا در صحنه و پنج اثر برای اجرای خیابانی انتخاب شد.

سعادت‌فر در خصوص شهرهایی که آثاری برای این جشنواره از آن‌ها رسیده، گفت: از شهرهای میاندوآب، نقده، خوی، تکاب و ارومیه آثاری رسیده است.

وی با انتقاد از غفلت‌های مسئولان درباره از بین رفتن آیین‌های سنتی استان، افزود: شهرستان خوی و استان آذربایجان غربی ظرفیت بسیار بالایی در هنرهای نمایشی و تئاتر دارا است که با حمایت‌های مسئولان ذی‌ربط به جایگاه واقعی خود خواهد رسید.

سعادت‌فر با تشکر از ادارات و ارگان‌های شهرستان در حمایت مادی و معنوی از این جشنواره، ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوی، شورای شهر، شهرداری خوی و انجمن هنرهای نمایشی خوی در برگزاری این جشنواره دخیل هستند و از بسیاری از نهادهای دولتی دیگر که یاری گرمان بوده‌اند از آن‌ها تشکر می‌کنیم.

انتهای پیام/61001/ی20/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها