امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49651
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «دبکا»، «رابرت سری» نماینده سازمان ملل در امور خاورمیانه روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «دبکا»، «رابرت سری» نماینده سازمان ملل در امور خاورمیانه روز سه‌شنبه نسبت به احتمال کشیده شدن درگیری‌های سوریه به اسرائیل و بر هم خوردن آتش‌بس در بلندی‌های جولان هشدار داد.

درگیری‌ها میان نیروهای ارتش و مخالفان دولت سوریه در نزدیکی بلندی‌های جولان و مناطق حایل اخیرا بالا گرفته است. این درگیری‌ها پنج‌شنبه گذشته به اوج خود رسید، به نحوی که چند خمپاره و یک گلوله تانک به مناطق حایل اصابت کرد.

سری دیروز در مورد تبعات ادامه درگیری‌ها در نزدیکی بلندی‌های جولان به اعضای شورای امنیت هشدار داده و گفته است تداوم این روند می‌تواند به تضعیف آتش‌بسی که از سال 1974 در این منطقه برقرار شده، بینجامد.

مناطق حایل علاوه بر درگیری میان ارتش و مخالفان، درگیری‌های داخلی میان گروه‌های مختلف مخالفان مسلح دولت سوریه را نیز شاهد بوده است. این گروه‌ها حتی در چند مورد اقدام به ربایش نیروهای حافظ صلح مستقر در این منطقه کرده‌اند. همین امر بسیاری از کشورهای را وادار کرده تا نیروهای صلح‌بانشان را از این منطقه خارج کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها