امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49662
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رهبر معظم انقلاب دیروز در دیدار فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رهبر معظم انقلاب دیروز در دیدار فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بیان موضوعات مهمی در حوزه دیپلماسی پرداختند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن موافقت با حرکت‌های صحیح و منطقی در سیاست‌های خارجی و داخلی افزودند: با مسئله‌ای که سال‌های پیش نرمش قهرمانانه خواندم موافقم چرا که این حرکت در مواقعی بسیار خوب و لازم است.

بنابر این گزارش،‌ واژه «نرمش قهرمانانه» اولین بار توسط خود ایشان در سال 1348 در ترجمه کتابی با عنوان صلح امام حسن (ع) نوشته راضی آل یاسین، بکار برده شده است.

ایشان در ذیل عنوان کتاب، صلح امام حسن(ع) را «پرشکوه ترین نرمش قهرمانانه تاریخ» می نامند.

نکته جالب توجه، مقدمه رهبر انقلاب در ابتدای این کتاب است. این مقدمه نشان دهنده تفکر مترجم درباره صلح امام حسن (ع) و ویژگی های تاریخی آن است.

حضرت آیت الله خامنه ای بر مقدمه خود در این کتاب،‌ بررسی و نوشتن کتابی درباره این واقعه مهم تاریخی را «آروزی دیرین» خود می خواند.

در ادامه نوشته رهبر انقلاب در جایگاه مولف این کتاب در سال 1348 می آید:

«اینک که با فراهم آمدن ترجمه‌ى این کتاب پرارزش و نامى، جامعترین و مستدل‌ترین کتاب درباره‌ى «صلح امام حسن» در اختیار فارسى زبانان قرار میگیرد، این جانب یکى از آرزوهاى دیرین خود را برآورده مى‌یابم و جبهه‌ى سپاس و شکر بر آستان لطف و توفیق پروردگار مى‌سایم.

پیش از اینکه به ترجمه‌ى این کتاب بپردازم، مدتها در فکر تهیه‌ى نوشته‌ئى در تحلیل موضوع صلح امام حسن بودم و حتى پاره‌ئى یادداشتهاى لازم نیز گرد آورده بودم؛ ولى سپس امتیازات فراوان این کتاب مرا از فکر نخستین بازداشت و به ترجمه‌ى این اثر ارزشمند وادار کرد. . مگر که جامعه‌ى فارسى زبان نیز چون من از مطالعه‌ى آن بهره گیرد و هم براى اولین بار درباره‌ى این موضوع بسى با اهمیت، کتابى از همه‌رو جامع، در معرض افکار جویندگان و محققان قرار گیرد.

درباره‌ى کتاب و مؤلف آن هر چه بنویسم، به شیوائى و ارج نوشته‌ى سید شرف الدین عاملى-آن شرف دین و آبروى مسلمین-نخواهد بود که در معرفى این دو، به راستى و درستى و انصاف سخن رانده و بیش از آن حد من نیست.»
بنابر این گزارش، همین مقدمه کوتاه در ابتدای این کتاب ارزشمند نشان دهنده اهمیت موضوعات تاریخی صدر اسلام و لزوم عبرت گرفتن و بهره گیری از این وقایع است، مساله ای که رهبر انقلاب همواره بر روی آن تاکید داشته اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها