امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49672
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 238
محسن زهرایی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: وزارت بهداشت برای واکسیناسیون پرسنل بهداشتی و درمانی سراسر کشور که در معرض بیماری ...

محسن زهرایی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: وزارت بهداشت برای واکسیناسیون پرسنل بهداشتی و درمانی سراسر کشور که در معرض بیماری آنفلوانزای فصلی هستند و برای پیشگیری از بروز بیماری در آنها و جلوگیری از انتقال آن به سایر بیماران درخواست واردات ۵۰۰ هزار دوز واکسن را به تولید کننده خارجی این واکسن داده است که اولین محموله آن حدود ۲ هفته دیگر وارد کشور می شود.
 
وی ادامه داد:‌ البته از این محموله در موارد خاص برای برخی بیماران مزمن، سالمندان و در مواردی زنان باردار آسیب پذیر نیز استفاده می‌شود ولی در مجموع واردات این محموله برای واکسینه کردن پرسنل بهداشتی و درمانی است که تا اختلالی در خدمت رسانی به مردم به وجود نیاید. سایر مردم باید واکسن مورد نیاز خود را از بخش خصوصی تهیه کنند و وزارت بهداشت تعهدی برای تأمین رایگان واکسن آنفلوانزا برای همه بیماران و متقاضیان این واکسن ندارد.
 
رئیس اداره واکسیناسیون وزارت بهداشت گفت: واکسن آنفلوانزای فصلی جزو واکسن های اجباری کشور نیست. واکسیناسیون اجباری کودکان شامل ۴ واکسن ب ث ژ (سل)، واکسن خوراکی فلج اطفال، واکسن ثلاث( دیفتری، کزاز و سیاه سرفه)، واکسن هپاتیت B و واکسن ان ان ار ( سرحک، سرخچه و اوریون) است که در مجموع همه کودکان کشور را علیه بروز ۹ بیماری واکسینه می کند.
 
وی افزود: هیچ کمبودی از نظر این واکسن های اجباری در کشور وجود ندارد و وزارت بهداشت در بدترین شرایط نیز این واکسن را تهیه کرده و در اختیار شبکه بهداشتی کشور قرار داده است و اگر در مواردی با مشکلاتی مواجه بودیم با مدیریت و توزیع مناسب جلوی هر گونه بروز کمبود در شبکه بهداشتی گرفته شده است به طوری که هیچ اختلالی در واکسیناسیون سراسری کودکان در هیچ برهه زمانی رخ نداد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها