امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49679
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 119
به گزارش فارس به نقل از المنار، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان بار دیگر تحرکات سیاسی خود را برای همگرایی و مذاکرات گروه‌های لبنانی در راستای تشکیل ...

به گزارش فارس به نقل از المنار، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان بار دیگر تحرکات سیاسی خود را برای همگرایی و مذاکرات گروه‌های لبنانی در راستای تشکیل دولت در شرایط حساس کنونی کشور و منطقه آغاز کرده است، وی در این راستا طرحی نیز برای همگرایی بین گروه‌های لبنانی ارائه کرده است.

وی در گفت‌وگو با روزنامه السفیر تاکید کرد که نتیجه رایزنی‌های هیئت‌های وی برای گفت‌وگو با طرف‌های لبنانی در راستای تشریح طرحش تاکنون مثبت و تشویق کننده بوده است. وی این تحرک را نشان دهنده آشکار شدن مواضع واقعی گروه‌های لبنانی دانست و تاکید کرد که این طرح نشان می‌دهد چه کسانی به دنبال تسهیل در گفت‌وگوها و چه کسانی به دنبال مانع تراشی در این روند هستند.

بری گفت که مانع تراشان در مسیر گفت‌وگوها مسئولیت معنوی و سیاسی ادامه بحران کنونی را برعهده خواهند گرفت و به این ترتیب زیر فشار خواهند بود.

رئیس پارلمان لبنان به موضع میشل عون رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان نسبت به این طرح اشاره و آن را در نهایت مثبت بودن خواند و موضع حزب الکتائب را نیز در این راستا ستود، اما در عین حال تاکید کرد که المستقبل دعوت به گفت‌وگو را تایید می‌کند؛ اما معقتد است که نکاتی وجود دارد که باید بررسی بیشتری درباره آنها صورت گیرد.

بری ابراز داشت که این درست نیست که دستور کار گفت‌وگوها تنها در راستای مسائل مربوط به استراتژی دفاع باشد؛ مسایل تازه‌ای نیز در منطقه وجود دارد که باید بررسی شود، از جمله پیامدهای بحران سوریه و ضرورت تقویت موسسات نظامی و قانون انتخابات برای مقابله با این پیامدها.

وی تاکید کرد:‌ من به نوبه خودم مانعی در ادامه گفت‌وگوها نمی‌بینم، چرا که گفت‌وگو به خودی خود نیز مفید و مثبت است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها