امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49680
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیز مهدینوف" نائب رئیس و مسئول بخش هیئت معنوی  اداره مسلمانان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیز مهدینوف" نائب رئیس و مسئول بخش هیئت معنوی  اداره مسلمانان روسیه در مناطق اروپایی در حاشیه نشستی که روز سه شنبه در باشگاه «ولادی» برگزار شده بود اعلام کرد که گروه‌های افراطی که دارای عقاید شبه مذهبی تندی هستند در روسیه اقدام به استخدام جوانان برای شرکت در مبارزات مسلحانه در سوریه می‌کنند.

این مقام روحانی گفت: بسیاری رجال مذهبی این حقیقت را تایید کرده‌اند که صدها تن از جوانان کم سن و سال در سراسر خاک روسیه، چه از اتباع روسی و برخی هم از میان مهاجرین سایر جمهوری‌ها هستند، بطور مستقل و یا با حمایت برخی افراد برای شرکت در مبارزات مسلحانه در سوریه به این کشور عزیمت می‌کنند.

مهدینوف یادآور شد که واعظان مذهبی همواره گفته‌اند، در سوریه در واقع این مردم غیرنظامی و زنان و کودکان هستند که در این مبارزات دچار آسیب شده و قربانی می‌شوند.

این مقام روحانی روس از این مسئله ابراز تاسف کرد که جوانان روسی که سن بسیاری از آنان 18-17 سال است، در این خصوص حتی به روحانیون مذهبی مراجعه نکرده و راهی سوریه شده و جان خود را در جنگی روانی و غیرانسانی از دست می‌دهند. 

مقامات آژانس امنیت فدرال روسیه پیش از این تایید کرده بودند که در جبهه مخالفان در سوریه بیش از 200 تبعه روس در حال جنگ هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها