امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49685
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در مبارزات انتخاباتی به خود لقب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در مبارزات انتخاباتی به خود لقب خودمانی «آنجی» داده تا به این ترتیب خود را به آلمانی ها از هر سن و جنسی نزدیک کند. او همچنان به موقع بر سر قرارهای خود حاضر می‌شود و با عزمی برای رهبری جهان، ژستی خودمانی دارد که به او توانایی ارتباط با مردم را نیز می‌دهد. رویکرد بانوی صدراعظم آرام اما صریح است.

مرکل در یکی از نطق های انتخاباتی‌اش گفت: «وضعیت در چهار سال گذشته خوب نبوده اما برای ما آلمانی ها خوب بوده است. من می توانم بگویم که در سال 2017 وضعیت بسیاری از مردم از امروز بهتر خواهد بود. من برای رسیدن به این هدف کار می کنم و از شما می خواهم که به حزب من یعنی اتحادیه دموکرات مسیحی رای دهید تا بتوانم صدر اعظم شما باشم.»

خانم مرکل در حالی دومین دوره صدارت خود را به پایان می برد که محبوبیت بالایی دارد. این در حالی است که هنگامی که مرکل برای اولین بار در سال 2005 سوگند صدر اعظمی یاد کرد باید با ائتلاف با حزب سوسیال دمکرات کار می کرد چرا که هر دو حزب تقریبا از آرای برابر برخوردار بودند، اما او به زودی وعده انتخاباتی خود مبنی بر پایین آوردن مالیات ها را فراموش کرد.

بحران اقتصادی که در سپتامبر 2008 با سقوط بانک برادران لمان آغاز شد، آنگلا مرکل را وادار کرد تا به مدیری بدل شود که بحرانی پیش بینی نشده را مدیریت می‌کند.

هنگامی که آنگلا مرکل در سال 2005 به قدرت رسید، نرخ بیکاری یازده و یک دهم درصد بود و مرکل این فرصت را داشت تا از آثار اصلاحات «گرهارد شرودر» یعنی سلف خود بهره برداری کند. در زمان انتخابات سپتامبر 2009 و علیرغم بحران یورو و بحران اقتصادی جهانی نرخ بیکاری به هشت درصد رسید و اکنون به شش و هشت دهم درصد رسیده است، موفقیتی که رای دهندگان با نگاه به سایر کشورهای اروپایی به حساب صدر اعظم گذاشتند.

«یوزف یانینگ» پژوهشگر شورای روابط خارجی آلمان با اشاره به آنگلا مرکل می‌گوید: در اروپا او را با مارگارت تاچر مقایسه می کنند. از او چهره ای سخت همانند فولاد به تصویر می کشند که بسیار سخت گیر و منطقی است. اما این تصویری نیست که آلمانی ها از او دارند. او برای آلمانی ها همانند «مادر» است یعنی کسی که به فکر همه ماست.

شعار حزب دمکرات مسیحی این است: «آینده آلمان را در دست هایی شایسته قرار دهید.»

این حزب تمام بخت های خود را بر آنگلا مرکل متمرکز کرده تا آلمانی ها را متقاعد کند که چنانچه برای سومین دوره به مرکل رای دهند آینده آلمان را به دستان شایسته ای سپرده اند.

در آستانه انتخابات پارلمانی آلمان که روز یکشنبه برگزار خواهد شد، ضعف لیبرالها بیش از پیش ائتلاف آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور از حزب محافظه کار اتحاد دموکرات مسیحی را تهدید می کند.

این در حالی است که نظرسنجیها از تمایل آلمانیها برای نزدیکی دموکرات مسیحیها با سوسیال مسیحیها حکایت دارد.

مرکل خطاب به طرفداران حزبش خواست که حتی اگر به شخص او رای نمی‌دهند به حزب اتحاد دموکرات مسیحی رای دهند.

نظرسنجیها نشان می دهد که ائتلاف دموکرات مسیحیها با سوسیال مسیحیها 39 درصد آراء را جذب آنها خواهد کرد این در حالی است که لیبرالها شاهد کاهش آراء خود به پنج درصد هستند.

آراء حزب چپگرای سوسیال دموکرات نیز با 25 درصد، تغییر محسوسی نکرده است.«پیر اشتاین‌بروک» رهبر این حزب روز دوشنبه در یک سخنرانی انتخاباتی شاهد پرتاب تخم مرغ از سوی ظاهرا یکی از طرفداران چپ افراطی به سوی او بود.

اما حزب سبزها که با کسب حدود9 درصد آراء در نظرسنجیها به پایین‌ترین میزان محبوبیت خود رسیده، بنظر می رسد با افشاگری مطبوعات آلمان بدلیل انتشار مطلبی درباره رابطه جنسی با نوجوانان توسط یکی از روزنامه های این حزب، با مشکلات زیادی مواجه شده است.

روزنامه ای که در سال 1981 میلادی با انتشار مقاله ای خواستار عدم محکومیت کسانی شده بود که با نوجوانان زیر سن قانونی رابطه جنسی با رضایت آنها داشته اند.

افشاگری که نهایتا «یورگن تریتین» از مسئولان این حزب مجبور به عذرخواهی بخاطر آن شد.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار