امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49689
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سناریوی مفقود شدن کانتینرهای تدارکاتی آمریکا در پاکستان همچنان ادامه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سناریوی مفقود شدن کانتینرهای تدارکاتی آمریکا در پاکستان همچنان ادامه دارد.

هنوز مدت زیادی از واکنش دیوانعالی پاکستان نسبت به ناپدید شدن کانتینرهای آمریکایی در شهر کراچی نگذشته است که شش کانتینر تدارکاتی دیگر آمریکا نیز در این کلان‌شهر مفقود شدند.

«سازمان تحقیقات فدرال» و گمرک پاکستان در زمینه کانتینرهای آمریکایی دچار سردر‌گمی شده‌اند و کار به جایی رسیده که سازمان اطلاعات پاکستان تحقیق در زمینه ناپدید شدن کانتینرهای آمریکایی را آغاز کرده است.

طبق تحقیقات اولیه، یک شرکت خصوصی افغان به تازگی شش کانتینر حامل کالاهای ممنوعه که تصور می‌شود شامل سلاح‌های پیشرفته بوده باشد را به اسم کانتینر آمریکایی از گمرک کراچی ترخیص کرد.

اما این کانتینرها که باید برای ارسال به افغانستان به یک فرودگاه ویژه ارسال و بعد از بازرسی مجدد با هواپیمای باری راهی افغانستان می‌شدند بین راه ناپدید شدند.

به گفته مسئولان گمرکی، کانتینرهای مورد نظر با مدارک جعلی و به اسم آمریکا ترخیص شده و به منطقه‌ای از پاکستان انتقال یافته‌اند.

به نظر می‌رسد کانتینرهای مورد نظر که حامل سلاح‌های پیشرفته و ابزار جاسوسی می‌باشند در مکان نامعلومی از پاکستان پنهان شده‌اند.

زمانی که مدارک شرکت خصوصی افغانستان به سفارت آمریکا ارسال شد مقامات سفارت عنوان کردند این مدارک جعلی است و چنین شرکتی با آمریکا همکاری نمی‌کند. بعد از این موضوع 5 نفر از اعضای گمرک متهم به همکاری با شرکت خصوصی ناشناس شدند که از بین این افراد 4 نفر دستگیر شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند.

افراد دستگیر شده در بازجویی‌ها مدعی شدند که هیچ کالای ممنوعه‌ای در کانتینرهای آمریکایی وجود نداشته و آنان با توجه به مدارک ارائه شده این کالاها را ترخیص کرده‌اند.

اما مقامات پاکستانی این اعترافات را نپذیرفته و معتقدند که این کانتینرها حامل کالاهای ممنوعه بوده‌اند و امکان ندارد بدون همکاری کارمندان گمرک و سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی مفقود شده باشند.

چندی پیش نیز حدود 20 کانتینر تدارکاتی نیروهای آمریکایی و ناتو به طرز مشکوکی در پاکستان ناپدید شدند.

اگرچه این موضوع هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما مقامات پاکستانی اعلام کرده‌اند که به زودی پرده از این راز برخواهند داشت.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها