امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49691
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش فارس، میشل عون رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان لبنان در اظهاراتی در روزنامه السفیر این کشور تاکید کرد که طرح ابتکاری نبیه بری رئیس ...

به گزارش فارس، میشل عون رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان لبنان در اظهاراتی در روزنامه السفیر این کشور تاکید کرد که طرح ابتکاری نبیه بری رئیس پارلمان برای بازگشت به میز گفت‌وگوها را تایید می‌کند، وی تاکید کرد که از سرگیری مذاکرات و موفقیت در آن شرایطی را می‌طلبد که عبارتند از: اعتراف به وجود بحران در کشور و وجود آمادگی واقعی برای بررسی این بحران و قدم گذاشتن به میز مذاکرات بدون پیش زمینه و قضاوت‌های زودهنگام.

وی ابراز عقیده کرد: این شرایط الان در میان تمامی گروه‌های سیاسی در لبنان فراهم نیست، به نظر می‌رسد هنوز گروه‌هایی هستند که روی تحولات منطقه‌ای حساب می‌کنند و امیدوارند که آمریکا به گزینه حمله نظامی علیه منطقه دست بزند.

این مقام لبنانی در مورد تشکیل دولت تاکید کرد: کسی در این رابطه با ما رایزنی نکرده؛ از مدت‌های طولانی هیچ تماسی با ما در این زمینه انجام نشده است، برخی‌ها همچنان پشت سر مواضع و ویژگی‌هایی که مطرح می‌کنند، سنگر گرفته‌اند و به اسیر دست مواضع خود تبدیل شده‌اند.

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز امروز به موضع میشل عون رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان نسبت به این طرح اشاره و آن را در نهایت مثبت بودن خواند و موضع حزب الکتائب را نیز در این راستا ستود، اما در عین حال تاکید کرد که المستقبل دعوت به گفت‌وگو را تایید می‌کند؛ اما معقتد است که نکاتی وجود دارد که باید بررسی بیشتری درباره آنها صورت گیرد.

بری ابراز داشت که این درست نیست که دستور کار گفت‌وگوها تنها در راستای مسایل مربوط به استراتژی دفاع باشد؛ مسائل تازه‌ای نیز در منطقه وجود دارد که باید بررسی شود، از جمله پیامدهای بحران سوریه و ضرورت تقویت موسسات نظامی و قانون انتخابات برای مقابله با این پیامدها.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها