امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49694
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 48
دکترجلیل عرفان‌منش معاون امور آثار سازمان سینمایی دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره مواضع ایران در مقابله با فیلم‌هایی که با ماهیت ...

دکترجلیل عرفان‌منش معاون امور آثار سازمان سینمایی دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره مواضع ایران در مقابله با فیلم‌هایی که با ماهیت ضد اسلامی توسط  کمپانی‌های تبلیغاتی صهیونیست ساخته می شود، گفت :‌در مورد قدرت رسانه‌ای جهان غرب که به خصوص در شبکه‌های مجازی بعد گسترده ای دارد جای هیچ تردیدی نیست و می دانیم که در حال حاضر بر افکار عمومی همه جهان سایه انداخته است.

وی متذکر شد: در چنین وضعیتی هم شکی نیست که فیلمسازان ما به خصوص جوانان که ذهن پرجوش و پر تلاشی دارند باید تلاش بکنند که در برابر این هجمه ها پاسخ گو باشند

عرفان منش درباره کمیت آثار ساخته شده توسط ایران ادامه داد : البته در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و مراکز مختلف فرهنگی هنری و سایر مراکز دیگر هم آثاری درراستای افشاگری تخلف های غرب از قوانین سازمان ملل و مواضع مشابه هم در حوزه مستند و هم در حوزه داستانی ساخته شده   و ما تمام این سال ها را  در سکوت مطلق به سر نبردیم و اینگونه نبود که هیچ گونه پاسخی نداشته باشیم .

معاون امور آثار سازمان سینمایی در دولت دهم خاطر نشان کرد :‌ اما طبیعی است که میزان امکاناتی که ما در اختیار داریم و حمایت هایی که از یک فیلمساز در جامعه ما صورت می گیرد اصلا قابل قیاس با مراکز فیلمسازی در خارج از کشور نیست و از سوی دیگر باید به سرمایه گذاری شبکه های صهیونیستی در دنیا اشاره کنیم که با کمال تاسف گاهی بخشی از سرمایه هایشان را خودآگاه و ناخودآگاه از درون کشورهای اسلامی تامین می کنند .

وی ادامه داد :‌به گمان من تا زمانی که یک جنبش خودجوش و فراگیر و مردمی فارغ از حکومت شکل نگیرد پاسخ های ما به نسبت کثرت هجمه های غرب افزایش پیدا نخواهد کرد.  من در دیداری که در سال گذشته با گروهی از فیلمسازان مصری داشتم و شرح برنامه هایی که از آنها شنیدم متوجه شدم که آنها مورد حمایت حکومت وقت مصر نبودند و خودشان با حرکت های مشتاقانه فردی در حوزه تقابل با صهیونیست آثار شایسته ای ارائه دادند .

وی درباره شیوه فیلمسازی این آثار گفت :‌ به نظر من عقلانیت دراین زمینه حکم می کند و شیوه ثابت و یکسانی را نمی طلبد فقط  آن چیزی که مسلم است ما نباید با روش هایی آنها افشاگری کنیم زیرا اصلا در شان اخلاق و معرفت و مرام یک مسلمان ایرانی نیست همینطور که اگر در برابر آنها سکوت کنیم نیز  کار درستی نکرده ایم .

وی افزود :‌ اتفاقا ما باید با ادبیات خودمان دست به کار شویم زیرا ادبیات ما عقلانی و منصفانه است و در کنار پشتوانه دینی با تکیه بر سیره ائمه معصومین (ع) و پیامبر اسلام (ص) به تحقق اهدافمان نزدیک تر می شویم زیرا آنها نحوه صحیح برخورد با دشمنان را به ما یاد دادند .

عرفان منش عنوان کرد :‌ اگر در دراز مدت منصفانه به این گونه آثار نگاه شود به تیغی 2لبه می ماند. بنگاه های تبلیغاتی امریکایی و صهیونیستی و غربی تیغ برهنه ای به روی مسلمانان می کشند اما  نمی دانند که این تیغ دم دومی هم دارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت :‌ اتفاقا اگر خودمان را به جای یک مخاطب اروپایی یا شرقی که درگیر ماجراهای ایران نیست یا اصلا در جهان اسلام زندگی نمی کند بگذاریم،‌ با دیدن این آثار چقدر به مظلومیت مسلمانان و ایرانیان پی می بریم و اینجاست که دم دوم شمشیر به خود آنها باز می گردد لذا ما باید خدا را شاکر باشیم که دشمنان ما هم چندان عاقل و زیرک نیستند و اگر با تدبیر عمل کنیم دستمان در ساخت فیلم های افشاگرانه و بیانگر حق باز است .
انتهای پیام  / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها