امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49696
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، تازه‌ترین کتاب آثار «ناصر اویسی» نقاش پیشکسوت ایران با عنوان «نقاشی‌های اویسی؛‌ منتخب آثار ناصر اویسی»  به تازگی ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، تازه‌ترین کتاب آثار «ناصر اویسی» نقاش پیشکسوت ایران با عنوان «نقاشی‌های اویسی؛‌ منتخب آثار ناصر اویسی»  به تازگی از سوی انتشارات فرهنگ و هنر گویا منتشر شده است.

کتاب آثار ناصر اویسی شامل منتخب آثار 10 سال اخیر این هنرمند است و نخستین کتاب آثار او  بعد از انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

این کتاب شامل 170 اثر در 215 صفحه گلاسه است که «کارلوس آرین» رئیس موزه هنرهای معاصر مادرید، نادر نادرپور و مجابی بر این کتاب مقدمه نوشته‌اند.

اویسی پیش از این 15 جلد کتاب از مجموعه آثارش را منتشر کرده است.

آخرین کتاب آثار ناصر اویسی روز شنبه 30 شهریورماه از سوی انتشارات فرهنگ و هنر گویا وارد بازار کتاب خواهد شد.

ناصر اویسی متولد 1313 و از فعالان مکتب سقاخانه است. او برنده مدال طلا و دیپلم مخصوص نمایشگاه بین المللی کامپیون ایتالیا در سال 1347شده است. از او چند کتاب در ایران، ایتالیا و آمریکا به چاپ رسیده است.
سبک نقاشی اویسی شعرگونه است و آن را در حد فاصل نقاشی و خط معلق نگه می‌دارد. مشخصه آثار او زنان روی برگرفته از خورشید خانم ایرانی و اسب‌های نیرومند و در حال حرکت و رنگ‌های درخشان است.

اویسی از نگاره‌های سلجوقی و قاجار به طور مستقیم در آثارش استفاده کرده است و مانند نقاشان هم نسل خود تغییری بزرگ در تاریخ نقاشی ایران پدید آورده است.

این هنرمند نقاش در آثارش، نگاه تیز بینانه به نقاشی و تصویرگری ایرانی نشان می دهد و به نقاشی معروف است که شعرهایش را نقاشی می‌کند.

اویسی جوایز متعددی از نمایشگاه ها و بی ینال‌های بین المللی دریافت کرده است و آثارش در شهرها و موزه‌های مهم جهان از جمله موزه های آتن ،‌ بارسلونا ،‌ بلگراد ،‌ بروکسل ،‌ رم ،‌ تهران ،‌ مادرید ،‌ نیویورک ،‌ پاریس،‌لندن و ... نگهداری می‌شود.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها