امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4970
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 129
مهدی شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: در حال حاضر تمامی هنرمندان پیشکسوت و کسانی که از شورای ارزش‌یابی شاعران، نویسندگان و ...

مهدی شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: در حال حاضر تمامی هنرمندان پیشکسوت و کسانی که از شورای ارزش‌یابی شاعران، نویسندگان و هنرمندان درجه هنری گرفته‌اند در طرح تکریم صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان لحاظ شده‌اند و مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.

رئیس صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان افزود: در مجموع ماهانه مبلغی معادل 300 میلیون تومان برای مستمری این قشر در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، هنرمندان پیشکسوت حوزه صنایع دستی نیز این از مستمری بهره‌مند می‌شوند.

شجاعی درباره چگونگی معرفی هنرمندان، روزنامه‌نگاران و نویسندگان برای دریافت این مستمری، اظهار داشت:‌ در مرحله نخست این قشر از افراد جامعه به شورای ارزش‌یابی شاعران، نویسندگان و هنرمندان برای کسب درجه هنری معرفی می‌شوند و سپس نمایندگان وزارتخانه‌های مختلف که عضو این شورا هستند افراد را تأیید و به صندوق حمایت ابلاغ می‌کنند تا برای افراد تأیید شده مستمری در نظر گیرد.

وی با بیان اینکه صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان به عنوان مجری عمل می‌کند، اضافه کرد: بر همین اساس این صندوق به هنرمندان پیشکسوت به صورت ماهانه خدمات ارزنده‌ای را ادامه می‌دهد.

رئیس صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان یادآور شد: کماکان قشرهای فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و خبرنگاران تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌گیرند.

شجاعی بیان داشت: متأسفانه به دلیل کسری بودجه، مقوله ارائه وام و تسهیلات قرض‌الحسنه از رونق مناسبی برخوردار نیست به طوریکه‌ هم‌اکنون امکان ارائه وام وجود ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها