امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49715
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با حضور در جمع خبرنگاران در ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با حضور در جمع خبرنگاران در مورد حادثه تصادف دو دستگاه اتوبوس در اتوبان تهران - قم، گفت: با توجه به اینکه نظارت بر ایمنی خودروها قبل و بعد از شماره‌گذاری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به این مطلب، اگر خودروها مانند خودروی هووو و فراز نقصشان بعد از طی مراحل نظارتی پیش از شماره‌گذاری مشخص شود با آنها برخورد می‌شود و جلوی شماره‌گذاری آنها را می‌گیریم.

سردار مومنی تاکید کرد: قضیه خودروی اسکانیا نیز همینگونه است و اگر خودروساز نسبت به رفع نواقص خودرو در زمان‌بندی که ما کرده‌ایم اقدام نکند، مانع از شماره‌گذاری اتوبوس اسکانیا می‌شویم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در ادامه با اشاره به راه‌اندازی اولین سامانه خدمات اینترنتی پلیس، گفت: هدف ایجاد دسترسی و ارائه تسهیلات الکترونیک به مردم بوده و این امر به کاهش مصرف سوخت و سفرهای مردم می‌انجامد.

مومنی تاکید کرد: بخشی را برای ارسال گزارش‌های مردمی از تخلفات در این سامانه در نظر گرفته‌ایم که این امکان هم‌اکنون تنها برای بازرسان نامحسوس راهنمایی و رانندگی در دسترس است و امیدواریم به زودی با راه‌اندازی آزمایشگاه تعیین صحت و سقم تصاویر بتوانیم این دسترسی را در اختیار عموم مردم قرار دهیم.

سردار مومنی در ادامه با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید از مهرماه گفت: شهرداری‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند تا به اندازه تقاضا خودروهای حمل و نقل عمومی در اختیار مردم بگذارند.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌ها به هیچ وجه از سرویس‌های غیر مجاز استفاده نکنند، گفت: از خانواده‌ها تقاضا دارم تا از سرویس‌های عمومی استفاده کنند و یا اینکه خودروی خود را کمی دورتر از درب مدرسه پارک کنند تا مانع از ایجاد راه‌بندان شود.

رئیس پلیس راهور، سهم دستگاه‌های مختلف در سوانح رانندگی را 3000 مورد اعلام کرد و گفت: راهور در این زمینه تفاوتی میان کسی قائل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به مهلت گرفته شده از سوی ستاد حمل و نقل سوخت، هم‌اکنون تاکسی‌های دارای یک ایربگ نیز شماره‌گذاری می‌شود، گفت: نظر ما مجهز بودن تاکسی‌ها به دو ایربگ است چرا که ایمنی‌ خودروهای حمل و نقل عمومی باید بیشتر از خودروهای شخصی باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار