امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49720
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در مراسم رونمایی از ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در مراسم رونمایی از سامانه راهور 120 گفت: قوانین راهنمایی و رانندگی 4 دهه بود که تغییری نکرده بود اما خوشبختانه قوانین تغییر کرد البته این قوانین باید مدام به روزرسانی شود.

وی با اشاره به اینکه پلیس براساس قانون باید به مردم اطلاع‌رسانی گفت: به همین منظور سامانه راهور 120 را راه‌اندازی کرده‌ایم تا مردم بتوانند تخلفات رانندگی خود نمره منفی گواهینامه و امکان پرداخت قبوض را از طریق این سایت پیگیری کنند.

مؤنی با اشاره به اینکه میانگین کشته‌های تصادفات در دنیا به ازای هر 10 هزار خودرو 7.5 نفر است گفت: این آمار در ایران 7.3 و در اروپا 2.7 است.

وی تأکید کرد: با وجود اینکه آمار ما از میانگین جهانی کمتر است اما باید آن را به استانداردهای اروپا نزدیک کنیم.

وی سه مولفه انضباط، ایمنی، ارائه تسهیلات راحت به مردم را از کارهای اساسی پلیس راهور جهت کاهش سوانح رانندگی عنوان کرد و گفت: امسال پیش‌بینی کاهش 10 درصدی نرخ تصادفات را داشتیم اما تا 5 ماهه ابتدایی امسال 10.8 درصد فوتی‌های ما در جاده‌های کشور نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل کاهش یافته است.

مؤمنی با بیان اینکه 10 مؤلفه تأثیرگذار در کاهش سوانح رانندگی شناسایی شده است گفت: چهار مورد از این مؤلفه‌ها عبارتند از ایمنی جاده‌ها، ایمنی وسایل نقلیه، توسعه سیستم امداد و نجات و ارائه تسهیلات و کنترل هوشمند جاده‌ها. که این چهار مؤلفه از مؤلفه‌های اساسی به شمار می‌رود.

مؤمنی با بیان اینکه عده‌ای دوست دارند که پلیس در سوانح رانندگی تقصیر را گردن عامل انسانی بیندازد گفت: ما باید تمام عوامل را در نظر بگیریم و وقتی به عامل غیرانسانی رسیدیم مدام تقصیر را به گردن بقیه نیندازیم.

وی ادامه داد: خودروساز‌های بزرگ که با تمام استانداردها خودرو تولید می‌کنند از نقصی که خودروی‌شان دارند عذرخواهی می‌کنند اما در ایران اینگونه نیست و خودروسازها تنها فرافکنی می‌کرده و نسبت به گزارش‌های پلیس موضع‌گیری می‌کند.

رئیس پلیس راهور با اشاره به حادثه‌ای که در آن 44 نفر از هموطنانمان جان باخته‌اند گفت: زمانی که کارشناسان نظر خود را در مورد تقصیر خودروساز اعلام کرده است خودروساز قبول نکرد و به سرعت نسبت به این اصل واکنش نشان داد. آنها حتی به خود اجازه بررسی گزارش‌های پلیس را نیز نداده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها