امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49727
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در چارچوب سفر رئیس جمهور قرقیزستان به بلژیک، «الماس بیک اتمبایف» با «آندرس فوک راسموسن» با دبیر کل ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در چارچوب سفر رئیس جمهور قرقیزستان به بلژیک، «الماس بیک اتمبایف» با «آندرس فوک راسموسن» با دبیر کل ناتو در بروکسل دیدار کرد.

به گزارش «آکی پرس» در این دیدار آتامبایف اظهار داشت: همکاری قرقیزستان با ناتو با هدف تأمین امنیت جهانی و مبارزه با تروریسم بین‌المللی و مواد مخدر اهمیت زیادی دارد و ما طبق قرارداد سال 2001 شورای امنیت سازمان ملل برای کمک به نیروهای بین‌المللی در جهت مبارزه با تروریسم و ارائه امکانات حمل‌ونقل نیروهای نظامی و پرسنل به افغانستان همکاری لازم را ارائه دادیم از آن موقع تاکنون بیش از 12 سال می‌گذرد و ما در جولای سال 2014 به طور کامل فعالیت در ماناس را قطع خواهیم کرد.

وی در ادامه تأکید کرد که لازم بود برای تقویت امنیت و ثبات پس از سال 2014 تصمیم‌گیری کنیم و امیدواریم طرف مقابل نیز به تصمیمات احترام بگذارد.

فرودگاه ماناس از سال 2001 در دست نیروهای آمریکا و ناتو می‌باشد و براساس تصمیم دولت قرقیزستان باید در جولای سال 2014 این پایگاه تخلیه و به صورت مرکز ترانزیت غیرنظامی درآید.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها