امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49729
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش فارس، «امان الله امان» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات ولایت قندوز بر اثر حمله مسلحانه افراد ناشناس صبح امروز در شهر قندوز به قتل رسید. به ...

به گزارش فارس، «امان الله امان» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات ولایت قندوز بر اثر حمله مسلحانه افراد ناشناس صبح امروز در شهر قندوز به قتل رسید.

به نقل از «پژواک»، «عبادالله تلوار» رئیس پلیس قندوز در این خصوص گفت: امان الله امان حوالى ساعت ٦:٣٠ صبح امروز در جاده آزادى مربوط ناحیه سوم شهر قندوز هدف حمله 2 موتور سیکلت‌سوار مسلح قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

«سعد مختار» رئیس اداره بهداشت قندوز اظهار داشت که رئیس کمیسیون مستقل انتخابات این ولایت 2 ساعت پس از انتقال به بیمارستان به علت جراحات شدید در بیمارستان پزشکان بدون مرز در قندوز، جان باخته است.

وى اضافه کرد که گلوله‌ها در شکم، ران و دست رئیس کمیسیون انتخابات قندوز اصابت کرده و همزمان با عمل در بیمارستان جان داده است.

رئیس اداره بهداشت به نقل از اعضاى رئیس کمیسیون مستقل انتخابات قندوز گفت: وى جهت خریدارى مایحتاج خانه به شهر رفته بود که مورد حمله قرار گرفت.

امان الله امان حدود ٤٥ سال داشت و در گذشته به عنوان رئیس آموزش و پرورش و رئیس اداره نظارت بر اجرای قانون اساسى نیز در ولایت قندوز ایفاى وظیفه کرده بود.

مسئولان امنیتى قندوز اظهار داشتند که هویت مهاجمان مشخص نبوده و تحقیقات در زمینه آغاز شده است.

مسئولیت این قتل را تا کنون فرد یا گروهی بر عهده نگرفته است.

پیش بینی می‌شود همزمان با داغ‌تر شدن فعالیت‌های انتخاباتی در افغانستان شاهد ناامنی‌های بیشتری در این کشور باشیم.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها