امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49734
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، دستگاه‌های امنیتی لیبی از کشته شدن یک افسر پلیس بر اثر انفجار خودروی وی در بنغازی در شرق این کشور خبر ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، دستگاه‌های امنیتی لیبی از کشته شدن یک افسر پلیس بر اثر انفجار خودروی وی در بنغازی در شرق این کشور خبر دادند.

سرهنگ عبدالله الزایدی سخنگوی دستگاه‌های امنیتی لیبی گفت: مراجع العریبی، افسر پلیس جنایی سه شنبه شب بر اثر انفجار بمب کار گذاشته شده در خودروی وی به شدت زخمی شد و سپس در بیمارستان الجلا جان باخت.

شهر بنغازی، مهد انقلاب لیبی از زمان  سرنگونی رژیم معمر القذافی دیکتاتور سابق لیبی با سلسله انفجارها علیه دستگاه امنیتی و یا شخصیت‌های سیاسی روبه رو است و در 24 ساعت گذشته در چند حمله نیروهای امنیتی و یک وکیل هدف قرار گرفتند.

یک خودروی نیروی هوایی لیبی دوشنبه گذشته با یک بمب چسبیده به خودرو هدف قرار گرفت اما به کسی آسیب نرسید و یک وکیل نیز از ترور جان به در برد.

باحمد الغویل از اعضای نیروهای امنیتی نیز در تیراندازی افراد مسلح به گشتی ارتش در بنغازی کشته و فرد همراه او زخمی شد.

بیمارستان الحواری بنغازی نیز دوشنبه شب با بمب هدف قرار گرفت اما به کسی آسیب نرسید.

کنگره ملی لیبی از سه نماینده رفع مصونیت کرد

کنگره ملی لیبی سه شنبه شب مصونیت سه تن از اعضای خود را رفع کرد تا به اتهام افترا که از سوی حزب عدالت و سازندگی بر آنها وارد شده است در برابر دادگاه حاضر شوند.

یک منبع کنگره که خواست نامش فاش نشود گفت: کنگره لیبی بر اساس قرار دادستان کل لیبی به رفع مصونیت از التواتی العیضة، هاجر القاید وجمعة السائح رای داد.

وی افزود: حزب عدالت و سازندگی از طریق فراکسیون خود در کنگره علیه سه نماینده به اتهام افترا زدن به این حزب از طریق رسانه‌ها شکایت کردند و به همین جهت کنگره با رفع مصونیت از آنها اجازه داد که برای بررسی پرونده در برابر دادگاه حاضر شوند.

حزب عدالت و سازندگی دومین فراکسیون بزرگ سیاسی در کنگره ملی لیبی است که 17 کرسی از جمع 80 کرسی اختصاص یافته به احزاب در کنگره را در اختیار دارد.

حزب عدالت و سازندگی شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمین در لیبی است که پس از آزادسازی این کشور از قبضه نظام قذافی در سال 2011 تاسیس شد.

نخست وزیر لیبی از جامعه جهانی برای بازگشت امنیت به این کشور درخواست کمک کرد

علی زیدان، نخست وزیر لیبی در دیدار با دیوید کامرون، همتای انگلیسی خود از جامعه بین‌المللی خواست برای برقراری ثبات در این کشور کمک کنند.

زیدان در کنفرانسی درباره سرمایه گذاری در لیبی که در لندن برگزار شد گفت: اگر جامعه بین‌المللی به لیبی در جمع‌آوری سلاح و مهمات کمک نکند و اگر برای نوسازی ارش و پلیس لیبی مساعدتی دریافت نکنیم این اقدامات زمان زیادی را از دولت لیبی خواهد گرفت.

نخست وزیر لیبی گفت: ما در لیبی اگر کمک واقعی و عملی نگیریم اوضاع بهبود نخواهد یافت.

زیدان درباره راه مقابله با حملات گروه‌های مسلح در این کشور گقت: ما همچنان می‌خواهیم که بحران از طریق گفت‌وگو و نه توسل به زور حل شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها