امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49735
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش فارس، تلویزیون «لمر» افغانستان به نقل از «ضیاالحق امرخیل» گزارش داد که شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان، نسبت به دوره ...

به گزارش فارس، تلویزیون «لمر» افغانستان به نقل از «ضیاالحق امرخیل» گزارش داد که شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان، نسبت به دوره گذشته سخت‌تر شده است.

رئیس دبیرخانه کمیسیون انتخابات افغانستان تصریح کرد: افرادی که قصد دارند برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان ثبت نام کنند، باید لیست 100 هزار نفر از حامیان خود را تکمیل کند.

وی همچنین افزود: داوطلب حضور در انتخابات ریاست جمهوری، باید مبلغ یک میلیون افغانی نیز به کمیسیون انتخابات افغانستان پرداخت کند.

امرخیل با اشاره به یکی دیگر از شرایط ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اظهار داشت: کارمندان و مأموران رسمی دولت پیش از ثبت نام در انتخابات، باید گواهی تأیید شده استعفا خود را ارائه کنند.

این مقام کمیسیون انتخابات افغانستان روز سه‌شنبه بیان داشت که تاکنون هیچ داوطلبی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به این کمیسیون مراجعه نکرده است.

«نورمحمد نور» سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان روز دوشنبه از آغاز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان خبر داد و گفت که این روند تا چهاردهم مهر ماه ادامه خواهد داشت.

انتخابات شوراهای ولایتی و ریاست جمهوری افغانستان در شانزدهم فروردین ماه سال 1393 برگزار می‌شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار