امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49741
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضیافت شام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شاعران شامگاه گذشته هم زمان با ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضیافت شام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شاعران شامگاه گذشته هم زمان با روز شعر و ادب فارسی در باغ زیبا برگزار شد. 

فاطمه راکعی شاعر و مدیرعامل انجمن شاعران ایران با اشاره به اینکه بیش از 10 سال است از نامگذاری شعر و ادب می‌گذرد بیان کرد: امیدوارم خلأهایی که شعر ایران روبه‌رو بوده با درایت و کمک‌گیری از شاعران جدا از مسایل و بینش سیاسی حل شود، شاعر شاعر را دوست دارد چون میراث مشترک دارد امیدوارم با این میراث مشترک به شعر کمک کنیم.

وی ادامه داد: بیش از 10 سال است از نامگذاری شعر و ادب می‌گذرد در مجلس ششم به این کار مبادرت شد و من هم مانند سهیل محمودی یکی از منتقدان این مسئله بودم ضمن اینکه استاد شهریار بسیار بزرگ است، اما خوشبختانه قله‌های شعر آنقدر زیادند که اگر برای هرکدام یک روز درنظر گرفته شود در تقویم جای خالی باقی نمی‌ماند. یکی از شاعران مولوی بزرگ است که به لحاظ مادی و معنوی ترکیه در حال بهره‌برداری از اوست. آذربایجان هم ببینید با نظامی چه می‌کند؟ همه چیز را بهتر از من می‌دانید. اما ما حافظ، عطار و سعدی را داریم.

مدیرعامل انجمن شاعران ایران گفت: انتظار داریم دست به دست دهید و با استفاده از همفکری و همراهی کمک شاعران کنید که ما سال‌ها مواردی را گفته و مصاحبه می‌کنیم اما عملی و اجرایی نمی‌شود؛ دولت تدبیر، خردورزی، اندیشه و امید است. ما از شما انتظار داریم و چشم به راهیم، البته مهم این بوده روزی به نام شعر نامگذاری شود و من فکر می‌کنم به مانند روز زن، کارگر، معلم اینکه فقط یادی از معلم و تکریم صورت بگیرد کافی نیست.

وی مواردی را به تشریح به وزیر ارشاد ارائه و پیشنهاد کرد: یکی از وظایف مهم ما این است که یک سال برنامه‌ریزی کنیم و نتایج اینکه ارشاد چه کرده و حوزه‌های دیگر چه می‌کنند چه دولتی و چه غیردولتی در حوزه شعر، در روز شعر به مردم ارائه شود؛ شناختن و شناساندن هر چه عمیق‌تر و وسیع‌تر شعر فارسی، شعری کلاسیک یا معاصر جریان‌های شعر امروز که در ایام‌های شعر فکر می‌کنم یک هفته می‌توان برای آن کارکرد و در این صورت کنگره و جشنواره می‌توان برگزار کرد، به نظر می‌رسد آنقدر شاعران بزرگ داریم که می‌توانیم هر سال را به یکی اختصاص دهیم.

به گفته وی، پیشنهاد من تجلیل و تقدیر از شاعران است البته به کمک خودشان و نهادهایی که شاعران آنها را قبول دارند و یا شخصیت حقیقی برجسته‌اند و همدلی می‌پذیرند. جایزه ملی شعر تعریف شود. مسئله مهم ما همگانی کردن شعرها است.

گفتنی است در این مراسم شاعرانی چون،‌عبدالجبار کاکایی، سهیل محمودی، فاطمه راکعی، ساعد باقری، محدثی خراسانی، برقعی، عباس براتی‌پور، افشین‌اعلاء، موسوی گرمارودی، محمد علی بهمنی، حمید سبزواری، حمیدرضا برقعی، ناصر فیض، رضا داوودی، بهروز یاسمی، فاضل نظری، مشفق کاشانی و... حضور داشتند.

گرمارودی و برقعی در کنار دیگر شاعران شعر خواندند که گرمارودی به مناسب نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید شعری در این راستا خواند.

در ادامه سیدحمیدرضا برقعی شاعر جوان به اجرای شعری در وصف سرزمین ایران و مولفه های دینی و ملی آن پرداخت.
 انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها