امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4978
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، اصغر دیناری اظهار داشت: مرحله دوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، اصغر دیناری اظهار داشت: مرحله دوم المپیادهای علمی همزمان با سراسر کشور از دهم تا 13 اردیبهشت ماه جاری به صورت متمرکز در دبیرستان سادات رفیعی شیراز برگزار شد.

دیناری ادامه داد: این المپیادهای دانش‌آموزی در هفت رشته ادبی، نجوم و اختر فیزیک، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و کامپیوتر برگزار شد.

وی با اعلام اینکه امسال تعداد پذیرفته‌شدگان نسبت به سال گذشته افزایش داشت،‌ عنوان کرد: امسال دانش‌آموزان استان فارس رتبه دوم کشور را پس از تهران در قبولی نخستین مرحله المپیادهای علمی از آن خود کرده‌اند.

رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش فارس در ادامه گفت: در کل کشور 9 هزار دانش‌آموز در مرحله نخست پذیرفته شده‌اند که سهم دانش‌آموزان فارس 729 نفر یعنی بیش از هشت درصد کل کشور بوده است.

دیناری با اشاره به اینکه سال گذشته 535 نفر در مرحله دوم المپیادها از استان فارس شرکت داشتند، گفت: امسال آمار قبولی دانش‌آموزان فارس در مرحله نخست نسبت به سال گذشته رشدی 27 درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: در مرحله دوم این المپیاد از استان فارس 190 دانش‌آموز در المپیاد زیست‌شناسی، 141 دانش‌آموز در المپیاد ادبی، 126 دانش‌آموز در المپیاد شیمی، 96 دانش‌آموز در المپیاد فیزیک، 70 دانش‌آموز در المپیاد ریاضی، 63 دانش‌آموز در المپیاد کامپیوتر و 43 دانش‌آموز استان فارسی در المپیاد نجوم و اختر‌فیزیک حضور داشتند.

رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: برگزیدگان مرحله دوم به اردوی تابستانی راه می‌یابند که در آن اردو نسبت به تعیین و شناسایی مدال‌های المپیاد اقدام می‌شود.

انتهای پیام/‌2448/ن/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها