امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49789
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در مراسم رونمایی از سامانه راهبر 120 ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در مراسم رونمایی از سامانه راهبر 120 با بیان اینکه سال گذشته کمتر از 19 هزار نفر در تلفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند،‌ گفت: انتظار داریم این تعداد امسال به زیر 18 هزار نفر برسد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های موجود کافی است گفت: ما هنوز نتوانستیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

احمدی‌مقدم با اشاره به مؤلفه‌هایی که از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی جهت کاهش سوانح جاده‌ای اعلام شد، گفت: برخی از این مؤلفه‌ها مانند توسعه حمل و نقل ریلی و یا اصلاح نقاط حادثه‌خیز و علائم جاده‌ای زمان‌بر هستند.

وی ادامه داد: دو راهه کردن جاده‌ها و توسعه راه‌آهن قریب به 10 سال زمان می‌برد و نتایج آن در افق چشم‌انداز دیده می‌شود.

فرمانده ناجا تأکید کرد: این در شرایطی است که منابع ما با کمبود منابع مانند امسال و پارسال مواجه نباشیم.

وی در ادامه به مؤلفه‌هایی اشاره کرد که نیازی به منابع آنچنانی ندارد، گفت: توسعه امداد هوایی و امداد نجات می‌تواند به کاهش 50 درصدی تلفات بعد از صحنه تصادف به ما کمک کند.

احمدی‌مقدم تأکید کرد: اگر این 50 درصد به 40 درصد کاهش پیدا کند، چندین هزار نفر زنده می‌مانند.

احمدی‌مقدم با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید گفت: تا دولت یازدهم استقرار پیدا کند و از مشکلات اساسی عبور کند، عملاً نمی‌توانیم اقدام بزرگی را در امسال انجام دهیم و امیدواریم که با کمک دولت مشکلات ما برای سال آینده کمتر شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در هیچ جای دنیا خودروساز نسبت به ایرادهای پلیس از خودرویی واکنش نشان نمی‌دهد،‌ گفت: تنها در ایران است که ما شاهد واکنش منفی و فرافکنی خودروسازان هستیم.

وی تأکید کرد: اینگونه خودروسازها باید به مراجع قضایی معرفی شوند.

احمدی‌مقدم در ادامه با اشاره به حادثه اتوبان تهران-قم گفت: به رئیس پلیس راهور گفتم با خودروساز مذاکره کنید تا عیوب خودرو برطرف شود و فراخوانی نیز جهت رفع عیوب خودروهای در جاده داده شود.

به گفته فرمانده ناجا اهرم واردات خودروی خارجی نمی‌تواند سبب افزایش کیفیت خودروهای داخلی شود چرا که خودروی خارجی ارزان قیمت تفاوت زیادی با خودروهای داخلی ندارد.

وی تأکید کرد: پلیس نباید گواهی ایمنی خودرو را به سادگی صادر کند بلکه باید در این زمینه بی‌رحمانه عمل کند و از دادن گواهی‌های صوری اجتناب کند.

احمدی‌مقدم تاکید کرد: نظارت بر خودروهای حمل و نقل عمومی باید به شدت افزایش پیدا کند به طوری که اگر اتوبوسی حتی دارای مسافر باشد ولی لاستیک آن صاف باشد نباید به آن اجازه حرکت داده شود.

وی با اشاره به مسئله حمل و نقل عمومی گفت: منطقی کردن قیمت سوخت ذائقه مردم را تغییر داده و آنها را به سمت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی سوق می‌دهد. مانند کاری که کشورهای اروپایی انجام داده‌اند.

فرمانده ناجا گفت: اگر قیمت بنزین جهانی شود، همه این وانت نیسان‌ها به خاطر مصرف بالای سوخت از جاده‌های کشور جمع می‌شوند. این در حالی است که این خودروها جزو خودروهای پرخطر جاده‌ها محسوب می‌شوند.

احمدی‌مقدم در پایان با بیان اینکه امروز کارشناسان و پلیس در 80 درصد موارد توافق دارند، گفت: روزی یکی از رؤسای جمهور سابق به من گفت در تمام دوران خدمتم تلاش کردم تا تعداد کشته‌های تصادفات کاهش یابد اما این آمار مدام افزایش می‌یافت من به او گفتم طبیعی است چرا که با شعار دادن نمی‌توان آمار را کاهش داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها