امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49793
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، با گذشت نزدیک به دو ماه از آغاز به کار دولت یازدهم هنوز وضعیت زنان و لوایح پیشنهاد شده در حوزه زنان به سرانجام مشخصی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، با گذشت نزدیک به دو ماه از آغاز به کار دولت یازدهم هنوز وضعیت زنان و لوایح پیشنهاد شده در حوزه زنان به سرانجام مشخصی نرسیده است و بیراه نیست اگر بگوییم مسئولان این حوزه در انزوای کاری قرار گرفته‌اند و همه منتظر هستند تا تکلیف رئیس مرکز زنان ریاست جمهوری مشخص شود تا برنامه کاری آنها تعیین شود.

لایحه تأمین امنیت زنان لایحه‌ای که قرار است امنیت زنان در جامعه و خانواده را تأمین کند هنوز نتوانسته است امنیت خود را به ثبات برساند و به نتیجه قطعی برسد.

این لایحه با اهداف تحکیم و تقویت نظام خانواده و تأمین حقوق و امنیت زنان، دو رویکرد حمایت از زنان قربانی و در معرض خشونت و پیشگیری از خشونت علیه زنان را دنبال می‌کند و ضمن مطالعه منابع فقهی، قوانین داخلی، اسناد بین المللی و قوانین و رویه‌های برخی کشورها و همچنین مطالعه میدانی و آماری در این خصوص تهیه شده است.

مریم مجتهدزاده رئیس مرکز امور زنان در دولت دهم به خبرنگار جامعه فارس گفته بود که پیش نویس لایحه و دلایل توجیهی آن جهت طی مراحل تصویب تقدیم دولت شده و  هم اکنون در دستور کار کمیسیون لوایح هیأت دولت قرار دارد که دولت دهم به اتمام رسید اما لایحه تأمین امنیت زنان به سرانجام نرسید.

و چندی پیش خبر از این داده شد که بررسی آن در کمیسیون لوایح هیأت دولت یازدهم کلید خورده است و ممکن است تا یک سال ونیم این بررسی به طول بینجامد.

و هنوز معلوم نیست لایحه‌ای که قرار است امنیت زنان را در جامعه و خانواده تأمین کند آیا می‌تواند امنیت خود را تأمین کند یا مانند لوایحی که با گذر زمان از خاطره‌ها می‌رود گردو غبار زمان بر روی آن نیز می‌نشیند؟

و به زنانی که جزء مشمولان این لایحه هستند و هنوز چشم انتظارند که با تکیه بر قانون برای احقاق حق خود اقدام کنند باید گفت هنوز منتظر باشید شاید وقتی دیگر زمان آن برسد که موضوعات زنان در اولویت کاری دولت قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها