امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49807
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ایندیان اکسپرس، وزیر نفت ایران در ملاقات خود با سفیر هند که اخیرا صورت گرفت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ایندیان اکسپرس، وزیر نفت ایران در ملاقات خود با سفیر هند که اخیرا صورت گرفت گفته است که ایران مایل نیست بهای همه نفت صادراتی خود به هند را به صورت روپیه دریافت کند.

براساس گزارش بی بی سی، این روزنامه نوشت؛ در ماه جولای سال جاری، ایران با دریافت روپیه در ازای صد در صد پول نفت صادراتی به هند موافقت کرده بود آنهم در حالی که نرخ برابری روپیه در برابر ارزهای معتبر بین‌المللی در حال کاهش بود و اجرای این توافق می‌توانست پول ملی هند را تقویت کند.

در ادامه این گزارش آمده است که با توجه به توافق ماه جولای، وزیر نفت هند به نخست وزیر این کشور تضمین داده بود که با وارد کردن 11 میلیون تن نفت بیشتر از ایران در سال مالی جاری و تادیه بهای آن به روپیه، هند خواهد توانست حدود ٩ میلیارد دلار آمریکایی در پرداخت‌های ارزی خود صرفه‌جویی کند.

پیش از این توافق، ایران بهای ٤٥ درصد از نفت صادراتی خود به هند را به ارز محلی دریافت می‌کرد اما بقیه این مبلغ می‌بایست به ارزهای معتبر، به خصوص یورو از طریق یک بانک در ترکیه پرداخت شود.

ایران خواستار دریافت بیش از نیمی از بهای نفت صادراتی به ارز معتبر شده است

بر اساس گزارش روزنامه ایندیان اکسپرس، وزیر نفت ایران به سفیر هند گفته است که ایران مایل است توافق موجود مورد تجدید نظر قرار گیرد و دو طرف به نحوه پرداخت قبلی، یعنی ٤٥ درصد روپیه و ٥٥ درصد یورو یا دلار بازگردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار