امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49808
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، قاضی دادگاهی در آمریکا روز دوشنبه حکم به مصادره برجی تجاری در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، قاضی دادگاهی در آمریکا روز دوشنبه حکم به مصادره برجی تجاری در منهتن نیویورک داد. این دادگاه مدعی است درآمدهای ناشی از این ساختمان به صورت مخفیانه و بر خلاف تحریم‌های علیه ایران، به حساب بانک ملی ایران منتقل شده است.

«کاترین فارست» قاضی این دادگاه این حکم را بعد از بررسی شکایتی که دولت آمریکا در سال 2008 به دادگاه برده بود، صادر کرده است.

دولت آمریکا می‌گوید این ساختمان به صورت مشترک در مالکیت بنیاد علوی ایران و شرکتی به نام «آسا» است. به ادعای دولت آمریکا شرکت «آسا» متعلق به بانک ملی ایران است و درآمدهای حاصل از اجاره دفاتر و واحدهای این ساختمان 36 طبقه را به تهران انتقال می‌دهد.

دادگاه آمریکایی روز دوشنبه تائید کرده است که انتقال درآمدهای این برج تجاری به بانک ملی ایران، نقض تحریم‌هاست.

این در حالی است که وکیل بنیاد خیریه علوی اعلام کرده است که این بنیاد از اینکه شرکت «آسا» تحت مالکیت بانک ملی ایران بوده اطلاعی نداشته و به همین جهت دادگاه حق مصادره ساختمان را ندارد. بنیاد علوی همچنین اعلام کرده است که هیچ هیئت منصفه‌ای مدارک مورد ادعای دولت آمریکا را بررسی نکرده است. این بنیاد ضمن «ناامیدکننده» خواندن تصمیم دادگاه، اعلام کرده است که به این رأی اعتراض و درخواست تجدید نظر می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها