امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49810
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری اسکای نیوز، مقامات یمنی و فعالان این کشور اعلام کردند که نیروهای پلیس سحرگاه امروز به میدان اعتراضات در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری اسکای نیوز، مقامات یمنی و فعالان این کشور اعلام کردند که نیروهای پلیس سحرگاه امروز به میدان اعتراضات در شهر عدن جایی که طرفداران جنبش جدایی طلب الحراک تصمیم به برپایی تظاهرات در آنجا را داشتند حمله کردند.

طرفداران جنبش الحراک قرار بود برای اعلام مخالفت با نتایج گفت‌وگوهای ملی فراگیر که طی روزهای آتی به کار خود پایان می دهد در این میدان تجمع اعتراضی برپا کنند.

فعالان جنبش الحراک امروز در حال آماده سازی میدان برای برپایی تجمع طرفداران این جنبش بودند که مورد حمله نیروهای پلیس قرار گرفتند و شماری از آنها بازداشت شدند.

پلیس شهر عدن برای متفرق کردن فعالان الحراک از گلوله جنگی و گاز اشک آور استفاده کرد و سپس به تعقیب هواداران الحراک در کوچه ها و خیابان های فرعی اطراف میدان پرداخت.

یک مقام امنیتی پلیس عدن نیز تاکید کرد که اجازه برپایی تظاهرات عصر امروز طرفداران جنبش الحراک را نمی دهد.

این مقام امنیتی در گفت‌وگو با اسکای نیوز تاکید کرد: ما اجازه برپایی هیچ گونه تجمع غیرقانونی و یا بسته شدن راه ها با هر توجیهی نمی دهیم.

وی افزود:هر چقدر که اخلال در امنیت ایجاد کردند کافی است در این مدتی که شاهد اعتراضات جنبش الحراک بودیم زندگی عادی شهروندان تعطیل شده بود.

این مقام امنیتی عدن به بازداشت بیش از 10 تن از فعالان جنبش الحراک در حمله سحرگاه امروز نیروهای پلیس به میدان محل تجمع معترضین اذعان داشت.

اعضای جنبش الحراک اخیرا از گفت‌وگوهای ملی خارج شده و خواستار وفاداری دولت به وعده‌های خود از جمله بازگرداندن اموال مصادره شده آنها و بازگشت کارکنان دولتی برکنار شده به سر کار خود هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار