امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49813
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» نوشت که در مدت زمان اندک باقیمانده به برگزاری انتخابات پارلمانی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» نوشت که در مدت زمان اندک باقیمانده به برگزاری انتخابات پارلمانی در ائتلاف سیاه زرد اختلافات فراوانی درباره فروش تسلیحات آلمانی به کشورهای خارجی درگرفته است.

در واقع ائتلاف احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال‌مسیحی که خواستار آسان‌شدن صادرات تسلیحات شده‌اند، برای پیروزی خود در انتخابات مانعی ایجاد کرده‌اند.

گزارشی که درباره سیاست‌های آینده تسلیحاتی آلمان منتشر شده است، نارضایتی‌هایی را از «گیدو وستروله» وزیر خارجه این کشور  از حزب دموکراتیک آزاد به دنبال داشته است. وی در این مورد گفته است: « کمی کنترل بر صادرات تسلیحات باعث می‌شود که وجهه کشورمان بهتر شود.»

وستروله گفته است که در صورتی که در دولت ائتلافی آتی حضور داشته باشد به هیچ‌وجه از سیاست‌های تسهیل صادرات تسلیحات حمایت نمی‌کند. وی گفت: «در صورتی که من وزیر خارجه باشم، سیاست صادرات تسلیحاتی همانطوری است که ما هستیم، محدود و با دیگر همتایانمان هماهنگ.» در واقع وستروله حامی نوعی سیاست بازگشت به گذشته درباره معامله تسلیحاتی است.»

در زمینه سیاست‌های دفاعی کارگروهی به ریاست « ارنست راینهارد بک» خواستار بازنگری در برنامه‌های صادرات تسلیحاتی در آینده شده‌اند.

صادرات تانک و زیر دریایی‌های آلمانی به ویژه به کشورهای خاورمیانه و بحران‌زده به یکی از محورهای انتقادی از دولت این کشور در عرصه سیاست داخلی تبدیل شده است. به طوری که احزاب مخالف دولت، اعم از سوسیال‌دموکرات‌ها که «پیر‌اشتاین‌بروک»  نامزد این حزب رقیب اصلی مرکل محسوب می‌شود، ائتلاف حاکم را متهم به همکاری در کشتار مردم در کشورهای بحران‌زده خاورمیانه کرده‌اند.

آلمان 22 سپتامبر (31 شهریور) عرصه برگزاری انتخابات پارلمانی است.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها