امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49826
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، روز گذشته برخی رسانه‌های نروژی اعلام کردند گروه اسکاتلندی «اوی پولی» به علت حضور سفیر اسرائیل در جشنواره ادبیات و آزادی ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، روز گذشته برخی رسانه‌های نروژی اعلام کردند گروه اسکاتلندی «اوی پولی» به علت حضور سفیر اسرائیل در جشنواره ادبیات و آزادی بیان «استاوانگر» نروژ از اجرا در این جشنواره انصراف داده است.

بنابر این گزارش، این گروه موسیقی در توئیتری رسمی اعلام کرد که از مدافعان حرفه‌ای جنایات جنگی، شکنجه، اشغال، پاکسازی قومی و نژادپرستی از جشنواره ادبیات و آزادی بیان «استاوانگر» خارج می‌شود.

این گروه همچنین در ایمیلی به برگزار کننده این جشنواره اعلام کرده است که از تحریم آکادمیک و فرهنگی اسرائیل حمایت می‌کند تا جهان بر روی مسئله فلسطین تمرکز کند.

این گروه همچنین با اشاره به تناقض حضور سفیر اسرائیل در این جشنواره با آزادی بیان، افزوده است: وضعیت فلسطین به وضوح نشان می‌دهد که چند دهه گفت‌وگو برای صلح نتیجه نداده و باید اسرائیل چون حکومت آپارتاید آفریقای جنوبی تحت فشار قرار بگیرد تا سقوط کند.

به گزارش فارس، پیش از این در طول چند سال گذشته افرادی چون «استیوی وندر» آهنگساز و خواننده سیاه‌پوست آمریکایی، «تون‌یاردز»، «چان مارشال» معروف به «کت پاور»، «الویس کوستلو»، «آنی لینوکس» و گروه آمریکایی موسوم به «دردهای خالص و پاک قلب» و ویلسون کاساندرا، خواننده زن سیاه‌پوست آمریکایی کنسرت‌های خود در تل‌آویو و سرزمین‌های اشغالی را لغو کرده بودند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها