امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49843
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 47
علی صالح آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین اقدامات در حوزه معاملاتی شدن سهام عدالت در آستانه ...

علی صالح آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین اقدامات در حوزه معاملاتی شدن سهام عدالت در آستانه ورود به بازار سرمایه را تشریح کرد.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار، با بیان اینکه سازوکار اجرایی سهام عدالت در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است، گفت: اکنون ورود سهام عدالت به بازار سرمایه نیازمند کارشناسی و ملاحظات دقیقی است.

صالح‌آبادی ادامه داد: گزارش‌های لازم در رابطه با سهام عدالت با همکاری سازمان خصوصی‌سازی آماده و به وزارت اقتصاد و امور دارایی ارسال شده است و نیازمند جمع‌بندی آن در سازوکار کمیسیون اصل 44 قانون اساسی و دولت است.

*محاسبه شاخص بورس تهران بر مبنای ارزندگی و ارزش بازار شرکت‌ها

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این سؤال که آیا اکنون ایرادی در محاسبه شاخص بورس تهران وجود دارد، تأکید کرد: خیر، چرا که تعیین شاخص بورس تهران بر مبنای سایز شرکت‌ها صورت می‌پذیرد.

وی تغییر شاخص بورس را مستلزم نوسان قیمت شرکت‌ها دانست و تصریح کرد: به تناسب وزن و ارزش بازار شرکت‌ها شاخص بورس تهران افزایش و یا کاهش می‌یابد.

صالح آبادی تأکید کرد: به عنوان مثال اگر شرکتی در ارزش روز بازار سهم بیشتری داشته باشد، نوسان آن تأثیر بیشتری در تغییر میزان شاخص دارد.

* ورود نفت خام به بورس انرژی/ رونق معاملات بورس کشاورزی

صالح‌آبادی درباره سرانجام ورود نفت خام به بورس چه شد، خاطرنشان کرد: تمام زیرساخت‌های لازم برای معاملاتی شدن نفت خام در بورس آماده شده است و در این زمینه تنها باید وزارت نفت آمادگی خود را اعلام کند.

وی ادامه داد: در زمینه اوراق سلف نفتی هم قوانین و آیین‌نامه‌‌ها تدوین شده و اکنون وزارت نفت مسئول مستقیم عرضه آن در بورس است و از این طریق پروژه‌های نفتی خود را تأمین مالی کند.

صالح‌آبادی همچنین با بیان اینکه مدیران بورس کالایی پیگیر رونق معاملات محصولات کشاورزی هستند، گفت: در این زمینه سازمان بورس قصد دارد تا با وزارتخانه‌ها جلساتی برگزار کند.

وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی اخیرا برای تأمین مالی پروژه‌ها آمادگی خود را اعلام کرده است، افزود: بازار سرمایه برای تأمین مالی هر نوع پروژه دارایی زیرساخت‌های لازم و الکترونیکی است و در این زمینه آمادگی کامل دارد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها