امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49857
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر توفیقی که در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران با خبرنگاران سخن می‌گفت، ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر توفیقی که در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران با خبرنگاران سخن می‌گفت، درباره بحث تغییر رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: هیئت امنای دانشگاه امروز جلسه دارد.

وی افزود: دستور کار هیئت امنا مشخص است و من در جریان موضوع مربوط به رئیس دانشگاه نیستم و تصمیمی است که بر عهده رئیس این هیئت است.

توفیقی در عین حال گفت که براساس قانون، موظف به شرکت در جلسه امروز هیئات امنای دانشگاه آزاد است.

سرپرست وزارت علوم در پاسخ به خبرنگاری که نظر شخصی وی را درباره تغییر رئیس دانشگاه آزاد جویا شد، گفت: من مستقیما در جریان این کار نبودم و باید جلسه تشکیل و گزارش‌ها ارائه شود.

توفیقی افزود: فعلا که این موضوع در دستور کار نبوده، اما باید جلسه تشکیل شود که بعد از آن موضوع مشخص شود.

وی درباره بازگشت اساتید برکنار شده دانشگاه‌ها نیز توضیح داد: برای این موضوع کارگروهی تشکیل شده و مواردی را نیز بررسی کرده که در حال اجراست.

سرپرست وزارت علوم گفت: همانطور که قبلا اعلام کردم در هر موردی که بررسی‌ها نشان دهد حقی ضایع شده، حتما تصمیم به بازگشت گرفته می‌شود.

توفیقی گفت که تاکنون نیز در چند مورد اساتید اخراجی از دانشگاه به کار خود بازگشته‌اند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مبنای زمانی در نظر گرفته شده برای بازگشت اساتید برکنار شده، اظهار داشت: ما از نظر سال محدودیتی برای بررسی و تجدید نظر نداریم و همه تقاضاها را بررسی می‌کنیم.

توفیقی در عین حال گفت: مواردی که سالهای زیادی از آنها گذشته، سعی خواهیم کرد که راه حلی برای آنها نیز پیدا کنیم.

وی درباره تعداد شکایات دانشجویان ستاره‌دار و اساتید برکنار شده، اظهار داشت: حداقل 500 مورد شکایت در این زمینه به ما رسیده است.

سرپرست وزارت علوم در خصوص احتمال معرفی‌اش به مجلس برای تصدی مسئولیت این وزارتخانه و نگاه نمایندگان به این موضوع اظهار داشت: تعاملات مجلس را مثبت ارزیابی می‌کنم و رابطه وسیعی با نمایندگان دارم.

توفیقی افزود: تاکنون جلسات متعددی با نمایندگان داشتم و بعد از تعطیلات مجلس نیز برنامه دارم تا در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف حضور پیدا کنم.

وی تصریح کرد: نسبت به برخورد مجلس با معرفی خود خوشبین هستم و رای آنها را تعیین کننده نهایی می‌دانم.

سرپرست وزارت علوم در پاسخ به سوال فارس گفت که براساس اطلاعاتی که دارد، گزینه پیشنهادی روحانی برای وزرات علوم است اما تصمیم نهایی در این خصوص با رئیس جمهور است.
انتهای پیام/
   
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها