امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49865
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 90
پونه جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در بحث تغذیه اعتبار خوبی تزریق شده است و به غیر از اعتباری که از سوی معاونت نظارت و راهبردی ...

پونه جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در بحث تغذیه اعتبار خوبی تزریق شده است و به غیر از اعتباری که از سوی معاونت نظارت و راهبردی ریاست‌جمهوری در سرجمع اعتبارات دانشگاه‌های علوم پزشکی و در بودجه 92 دیده شده وضعیت خوبی پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: به دلیل کسری‌های زیاد، دانشگاه‌ها با مشکلات زیادی در ابتدای سال مواجه‌اند که وزیر بهداشت موافقت کرد 20 میلیارد تومان به بخش تغذیه این دانشگاه‌ها داده شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه تغذیه گرانترین خدمت به دانشجویان است گفت: حتی خوابگاه‌ها هم به این اندازه گران و هزینه بر نیستند. 160 هزار دانشجوی علوم پزشکی وجود دارد که حتی در فصل تابستان هم تحصیل می‌کنند و متقاضی در رشته علوم پزشکی بیش از 90 درصد است.

مدیر امور رفاهی معاونت دانشجویی وزارت بهداشت گفت: قیمت غذای دانشجو بر اساس 10 درصد کمترین قیمت تمام شده یک پرس غذا در دانشگاهها تعیین شده که نرخ غذا در کمترین قیمت تمام شده 5 هزار تومان است که 10 درصد آن یعنی 500 تومان،از سوی دانشجو و مابقی آن از سوی دانشگاه پرداخت می شود.

جهانگیری افزود: بنابراین برای سال جدید نرخ تغذیه 500 تومان تعیین شده است که در این ژتون، صبحانه از سوی دانشگاه‌ها داده می‌شود و ممکن است به صورت یک بسته یک هفته‌ای نیز در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: علی‌رغم اینکه کمیته‌های بهداشت دانشجویی وجود دارد و نماینده نیز در دانشگاه‌ها موجود است اما قرار شده منوی تغذیه بر اساس نظر دانشجویان تنظیم شود چرا که آنها در تکراری بودن و نحوه پخت غذا اعتراض دارند.

جهانگیری افزود: امسال منوی غذا به دانشجویان پیشنهاد داده می‌شود و 10 نفر از کارشناسان ارشد تغذیه از دانشگاه‌های علوم پزشکی از ۳ ماه گذشته بر این فهرست غذایی نظارت خواهند کرد. پایلوت این منوی پیشنهادی نیز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرا شده است.

وی گفت: 80 درصد اعتبارات معاونت دانشجویی و فرهنگی به حوزه تغذیه می‌رود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار