امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49869
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آلن ایر» سخنگوی فارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا می‌گوید واشنگتن برای تعامل با دولت جدید ایران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آلن ایر» سخنگوی فارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا می‌گوید واشنگتن برای تعامل با دولت جدید ایران «بر اساس احترام متقابل» آماده است.

ایر که با پایگاه خبری «ترند» گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به سوالی در مورد نامه‌نگاری‌های اخیر بین روسای‌جمهوری ایران و آمریکا، گفت: ما در مورد محتویات مکاتبات دیپلماتیک، مخصوصا نامه های رییس جمهور حرف نمی‌زنیم. به این نکته بسنده می‌کنم که امید ما این است که با روی کار آمدن دولت جدید، این دولت بطور جدی و محتوایی آماده تعامل باشد، تا به راه حل دیپلماتیکی برسیم که نگرانی‌های جامعه جهانی در مورد برنامه هسته‌ای ایران را برطرف کند.

وی افزود: ما در جهت رسیدن به راه حلی مسالمت آمیز برای معضل هسته‌ای ایران آماده تعامل با دولت جناب آقای دکتر روحانی بر اساس احترام متقابل هستیم.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا از مکاتبه با «حسن روحانی» همتای ایرانی‌اش خبر داده بود. وزارت خارجه ایران نیز این مکاتبه را تائید کرده است. 

ایر در بخشی دیگر از مصاحبه‌اش با «ترند» نسبت به امکان حصول توافق در مذاکرات هسته‌ای ایران ابراز امیدواری کرده است.

وی در مورد احتمال لغو یا کاهش تحریم‌ها علیه ایران هم گفته است: برای جامعه جهانی، که این نظام تحریم‌ها را وضع کرده است، ابزار تحریم وسیله است، نه هدف. هدف تحریم‌ها این است که ایران در مورد برنامه هسته‌ای‌اش تغییر محاسبات راهبردی کند. هنگامی که ایران در این مورد با جامعه جهانی همکاری کند، به موازات این همکاری، تحریم‌ها کاسته و نهایتا برداشته خواهد شد. در آن مورد اقتصاد ایران از پیوند مجدد با اقتصاد بین‌المللی بهره‌مند خواهد شد، و دنیا هم می‌تواند از ایرانی که نقش اقتصادی و سیاسی سازنده ایفا می‌کند بهره مند شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها